Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hatékonyan, gyorsan németül?...

Hatékonyan, gyorsan németül? (tanulás)

Figyelt kérdés

Suliban tanulunk németet, heti 2 óra van. Nagyon alap szint, szavakat tanulunk, nyelvtant veszünk. Úgy érzem egy értelmes mondatot sem tudok összerakni.

Magamtól szeretnék ezzel foglalkozni. Valamilyen segítség van az interneten, vagy valamilyen könyv? Ami úgymond "beszélni" tanít meg.



2014. okt. 7. 17:24
 1/2 Ezeöccá ***** válasza:
74%

Nincs "csodamódszer". A nyelvtudás nagy részt ismétlésnek és gyakorlásnak köszönhető.

Néhány tipp:


1) Oszd be az időd és naponta gyakorolj 1-1 órát. Ne egy héten 1x foglalkozz vele 7 órát, hanem hetente 7x 1 órát.


2) Sose vágd túl nagy fába a fejszéd: olyan tananyagot keress, ami megfelel a szintednek, ne akarj hirtelen nagyon sokat tanulni, nagy része nem fog azonnal megragadni. Pl. jobb naponta 7-8 új szót tanulni, mint mondjuk szombatonként leülni egy 100-as listával és "bevágni".


3) Kombinálj különböző médiumokat: ne csak a tankönyvet használd, keress a youtube-on videókat, amelyek németet tanítanak, nézz bele egy-egy német tévéadásba (ez mondjuk inkább középhaladó szinttől ajánlott. Hallgass német együtteseket, keresd meg a dalszövegeiket. Tölts a telefonodra németet tanító alkalmazásokat.


4) Szerezz be egy képes szótárt. Nem tudom, milyenek vannak most a könyvesboltokban, de legalább az interneten rákereshetsz. Lapozgasd naponta többször is.


5) Gyakorold a nyelvtant, próbáld magadnak a saját szavaiddal összefoglalni, miért úgy kell pl. a szórendet alakítani egy mondatban, ahogy kell.


6) Ne csak szavakat tanulj, hanem kifejezéseket és egyszerűbb mondatokat is, amelyek példázzák, hogyan kell egy szót használni.


7) Keress lehetőséget a nyelv gyakorlására. Ez persze a legnehezebb, de az "élesben" való nyelvhasználatot, csak akkor lehet megtanulni, ha valóban beszélsz, írsz is németül.

2014. okt. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ajánlom a német sorozatokat, gyerekeknek szóló meséket, tudósító műsorokat, mert azoknak kicsi a szókincse és jól érthetők. Anna Smidt und Oskar c. sorzat és nyelvkönyv is jó. Lehet, hogy már "gyerekesnek" érzed a 14 éven aluliaknak szóló műsorokat, de sokat lehet belőle tanulni. (A kika csatornán nézheted, ha bejön.) Zenét is hallgathatsz, úgy, hogy közben olvasod, és lefordítod a szöveget. Igaz, hogy ez nekem nem volt annyira hatásos. Én még német könyveket is olvastam. A beszédet családtagokkal, barátnőkkel gyakorolhatod. Remélem hasznodra válik a tanácsom. :) Sok sikert a német tanuláshoz!
2014. nov. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!