Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez mit jelent franciában?

Ez mit jelent franciában?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy ez a mondat mit jelent: L'astre le plus proche est a une distance de: 384 000 km. ? A Holdról van szó amúgy. És elvileg azt akarja jelenteni, hogy a Földhöz legközelebbi égitest és, hogy a Föld-Hold távolság 384 000 km, de az úgy ott helyes, hogy '...proche EST A une distance...'. Mert ugye être, avoir kicsit fura így egymásmellett, ráadásul mindkettő ragozva, ezért nem értem. A válaszokat előre is köszönöm!😊

2014. okt. 13. 20:21
 1/6 anonim válasza:
0%
Szerinted ezt ki fogja elolvasni nyomikam?
2014. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
"A porsemmal 340 kilometert mentem" nem ertem neked ez miert volt olyan nehez :D
2014. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Milyen porse?
2014. okt. 13. 20:38
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt jelenti hogy a legközelebbi égitest 384000km távolságra van.

Igen , ez így helyes . Itt az "a" nem az avoir ragozott alakja és úgy kellene irni hogy " à" . Ez a " ra" a "távolságra" - ból.

Tehát itt csak az être az ige. Egyébként tényleg nem lehet két ragozott ige egymás mellett a franciában.

2014. okt. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Helyesen:


" L'astre le plus proche est à une distance de: 384 000 km."


Az "à" (itt accent grave van) nem az avoir ige ragozott alakja, hanem egy előljárószó, ami itt azt jelenti, hogy "a legközelebbi égitest 384.000 km. távolságRA van.

Vigyázni kell a vesszőkre ("accent"-okra)! :)

2014. okt. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előttem szóló, nem láttam a te válaszodat, elbambultam a gépemen, miközben az enyémet írtam...
2014. okt. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!