Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt köztetek olyan aki...

Volt köztetek olyan aki kényszerből vizsgázott le egy nyelvből, tehát hogy szívesebben érettségizett volna le a másik nyelvből ami abban a suliban volt?

Figyelt kérdés

Én gyűlöltem a franciát,helyette szívesebben tanultam volna az angolt vagy a németet.....

Volt is irigység rendesen. :(

Aki volt hozzám hasonló helyzetben de lehet ez nyelven kívül is leírhatja hogy ő mit érzett át..... :(



2014. okt. 17. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy tudtad kikerülni az angolt? Két nyelvet kell tanulnia mindenkinek. Amúgy meg akarat kérdése lett volna csak: jelentkezel, hogy te osztályozóvizsgát kívánsz tenni ebből és ebből a nyelvből, leteszed, utána mehetsz érettségizni. De mondjuk azt sem értem, hogy miért olyan nagy szívfájdalom ez a nyelvi érettségi neked, hogy ez már a harmadik kérdésed róla, mert semmit az égvilágon nem jelent. A kutyát nem érdekli. Magánban meg olyan nyelvet tanulsz, amilyet csak akarsz, szóval, végképp nem tudom, hogy mit vergődsz itt. Nekem kötelezően németet kellett tanulnom. Nem érdekelt, nem tanultam, de mindig átmentem, eszembe se jutott érettségizni belőle. Ennyi.
2014. okt. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mert rögeszmémmé vált,ugyanis nagyon szemetek voltak a tanárok,ja meg úgyhogy szakmunkással kezdtem,szóval a lényeg az hogy nagyon nagy igazsátalanság ez az egész..... nagyon fáj
2014. okt. 17. 16:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Még mindig tanulhatod a másik nyelvet is -

Sokszor van olyan, hogy nem mindenből van nyelvtanár

az adott iskolában, tehát azt kell tanulni, ami vn

2014. okt. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jav. ami van
2014. okt. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Jómagam pillanatnyilag ebben a cipőben járok. Németet kell tanuljak az iskolában, pedig a falra tudok mászni tőle. Választási lehetőségem ált. iskolai tanulmányaim kezdetekor nem volt még iskolámban, így mindenki németet tanult.

Angolt csak később lehetett, igaz, ezt a nyelvet még kevésbé szeretem mint a németet, ( noha ma elsődlegesen ezt várják el az embertől) nem is foglalkozom vele.

Ami engem igazán megragadott az a svéd. Idén kezdtem el tanulni, saját magamtól szedegetem össze a morzsákat, s élmény minden svéd nyelvvel kapcsolatos dolog számomra.

Mégis, németből kell majd érettségizzek, pedig szívesebben futnék neki svédből...

2014. dec. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!