Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 5. -6. osztányban tanultam...

5. -6. osztányban tanultam latint. Minek?

Figyelt kérdés

Minek egy holt nyelvel foglalkozni?

Hogy jobban menjenek az újlatin nyelvek!?

Nade akkor miért nem egyből eg újlatint tanulunk?

Műveltség? Egy egész órát, ami ráadásul elég nehéz is!?

Különben a műveltségről az a véleményem, azt tudja az ember ami érdekli és amire szüksége van (ezt éltanulóként írom egy elég jó iskolából)



2014. okt. 29. 18:41
 1/4 anonim ***** válasza:
HA megnézed elég sok más tárgyban használnak latin vagy azon alapuló kifejezéseket. Pl. biológiában, később a jogban
2014. okt. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Középiskolában?

Vagy általánosban?

2014. okt. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A latin jó alap sok más nyelv tanulásához, és nem csak a latin nyelvcsaládba tartozó élő nyelvek tanulásához segítség (azokhoz nagyon, de a többi nyelvbe is nagyon sok latin szó beépült).


A természettudomány területén is általánosan használt, latin az "orvosi nyelv", de régészek, geológusok, növénytannal, állattannal, csillagászattal foglalkozóknak is sok latin, ógörög szó kötelező jellegű, s a sort még lehetne fojtatni

2014. okt. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A latint szerintem nem azért szokták tanítani, mert olyan nagy haszna van, hanem egyszerűen hagyományápolás céljából. Azért, hogy a tudás, ami 170 évvel ezelőtt szerves része volt az emberek életének, ne vesszen el - ne korlátozódjék egy szűk körre. Ha úgy tetszik, szerintem egyfajta érzelmi megfontolásból.

Amúgy tényleg segít megérteni az európai nyelveket, és azért ezt tanítják, mert egyik újlatin nyelv nyelvtana sem olyan gazdag, mint a latin irodalmi nyelvé. Az újlatin nyelvek nyelvtanukat tekintve egyszerűbbé váltak, nincsenek már bennük olyan körülményes mondatrövidítő szerkezetek, amelyek a latinban vannak. Egyesek még megvannak, mint pl. a participium coniunctum, de pl. az acc.cum.inf-hez hasonló szerkezetek tudtommal nem léteznek.

Tehát lehet, hogy a spanyolban és az olaszban vannak közös nyelvtani szerkezetek, de például a spanyolban és az oroszban már lehet, hogy nincsenek, pedig mindkettőnek sok köze van a latinhoz. Nem tudom, érthető-e, amit leírtam.

2014. okt. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!