Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő kell, ameddig...

Mennyi idő kell, ameddig valaki oroszul gyorsan tud olvasni?

Figyelt kérdés

Szeptember közepén kezdtem el oroszt tanulni, heti két óra. Elég gyors tempóban haladunk, házik is vannak rendszeresen. Ezeket ált. megcsinálom, ezen kívül nem foglalkozom vele.


Az olvasási tempóm elég lassú. Teljesen a nulláról kezdtem. Ezen kívül angolt tanultam.

Ez a normális, vagy én vagyok gyengébb az átlagtól?


2014. nov. 2. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Minnèl többe olvasol (hangosan) annàl gyorsabban fogsz olvasni. Van akinek könnyebb van akinek nehezebb.
2014. nov. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális
2014. nov. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Nyugi, teljesen normális, én is így kezdtem. Én azt csináltam, hogy vettem orosz nyelvű könyveket és azokat elolvastam. Ha van rá lehetőséged, próbálj szerezni te is ilyen könyvet. Nekem ez rengeteget segített. Próbálj meg minden nap egy kicsit foglalkozni vele. Nem azt mondom, hogy órákon át tanuld, hanem csak olvass el egy pár mondatot, írj vagy valami ilyesmi. Nemrég kezdted el tanulni, ne akarj még folyékonyan olvasni, majd annak is eljön az ideje.

Sok sikert a tanuláshoz! :)

2014. nov. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Időbe telik míg az ember belerázódik. Amúgy nem egy bonyolult nyelv, csak sokan első látásra annak hiszik.
2014. nov. 4. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!