Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz nyelvet nehéz megtanulni?

Olasz nyelvet nehéz megtanulni?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz az olaszt megtanulni? És körülbelül mennyi idő alatt lehetne társalgási szinten elsajátítani?

Angolt viszonylag gyorsan megtanultam, néhány év alatt teljesen folyékonyan beszélek angolul, de a németet mondjuk még 10 év után sem tudom. Ezekhez képest mennyivel nehezebb vagy könnyebb az olasz? Van egy olasz barátom akivel gyakorolhatnám is, de egyenlőre még csak angolul tudjuk megérteni egymást :D



2014. nov. 9. 01:02
 1/7 anonim ***** válasza:

Én épp fordítva voltam az angollal és a némettel.:)

Nem vagyok tehetséges nyelvtanuló, de németből 450 tanóra után letettem a középfokút, és ez kb. olyan tudást adott, amitől már csak a szókincs és a felsőbb irodalmi szófordulatok választottak el az anyanyelvi szintű tudástól: úgy éreztem, kiismerem magam a nyelvben, mindent el tudok mondani és le tudok írni, amit ki szeretnék fejezni.

angolból 1200 órát vettem, mire le tudtam nyelvvizsgázni, és avval a tudással is csak egy kicsike szeletére van rálátásom az angol nyelvre, épphogy csak társalgási szinten beszélem.

Olaszul egy trimeszterig tanultam, ami kb. 35 nyelvórát jelent, és olyan érzésem volt vele kapcsolatban, mintha csak ismételném a nyelvet... nekem nagyon könnyű, és szerintem 70 óra elég lenne ahhoz, nulláról hogy alapfokon megtanuljak.

2014. nov. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na igen ez nagyon személyfüggő, főleg magyaroknak, mivel a mi anyanyelvünk eléggé speciális.

De az szerintem elmondható hogy magyar anyanyelvvel sok nyelvet könnyen el lehet sajátítani. Én a spanyolt nagyon egyszerűnek tartom és talán az olasz kicsit nehezebb de még mindig a könnyű nyelvek közé tartozik

De ez nem jelent semmit. Kezdd el tanulni és megtudod.

Pl azt hogy neked hogy tetszik... Ha szeretsz egy nyelvet akkor gyorsan megy a dolog

2014. nov. 9. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2: A portugál is hasonlóan könnyű?
2014. nov. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs olyan, hogy egy nyelvet megtanulni. Ez nem véges folyamat tehát nem lehet megtanulni. El lehet jutni egy szintre, onnan lehet fejlődni, vagy felejteni, de semmiféleképpen nem lehet egy nyelvet megtanulni.


A másik dolog a nyelvvizsga. Ne abból indulj ki, hogy egy nyelvvizsgára hány óra a felkészülés. A használható nyelvtudás és a nyelvvizsga nem teljesen van összhangba, nem vehető figyelembe.


A második válaszolónak ez a mondata: "De az szerintem elmondható hogy magyar anyanyelvvel sok nyelvet könnyen el lehet sajátítani." Én ezzel abszolút nem értek egyet. Ha a magyar az anyanyelved, attól még az hiába egy "nehéz nyelv" neked nem volt nehezebb megtanulni, mint egy angolnak az angolt, vagy egy németnek a németet, mivel ez az anyanyelved. Tehát attól, hogy egy nehezebb nyelv az anyanyelvünk még nem azt jelenti, hogy könnyebben tudunk nyelvet tanulni. Sőt pont ellenkezőleg. Mivel teljesen más felépítésű a magyar, mint az ismertebb nyelvek, más a szórendjük, teljesen más logikával használják a névelőket, a toldalékokról nem is beszélve, így egy magyarnak sokkal nehezebb megtanulnia, mondjuk olaszul, mint egy angolnak, vagy egy franciának, aki kis túlzással tükörfordítást használhat, mivel a szavakon kívül szinte ugyanazt a nyelvtani logikát kell használnia.


Visszatérve a kérdésre. Az olasz az elején könnyű, ezért gondolják sokan könnyű nyelvnek, mivel a kiejtése a mi nyelvünknek viszonylag barátságos, és ha egy picit tudsz angolul, akkor sok közös gyökerű szót fel tudsz ismerni, adott esetben még alkotni is. Így a kezdő olasz nyelvet tanulók viszonylag lelkesek. De ha tényleg társalgási szinten szeretnél olaszul beszélni, akkor bizony hamar rájön az ember, hogy annyira már nem is könnyű, mint ahogy tűnik. Van egy rakás igeidejük, ráadásul nem ritka, hogy számunkra teljesen logikátlanul követik egymást az összetett mondatokban. Persze kiderül időközben, hogy az egyszerűnek tűnő prepozícióik se azok, mert szinte annyiféle jelentést hordozhatnak a hozzájuk kapcsolódó ige miatt, amennyit csak lehet. A különböző szóösszeolvadásaikról már nem is beszélve. Szóval szerintem ha tényleg jól akarja valaki beszélni, akkor nem egyszerűbb, mint bármilyen más nyelv (és itt ne a turista angolra gondolj)

2014. nov. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok én semmiféle nyelvvizsgát csinálni belőle csak simán érdekel a nyelv és elég lesz még annyit hozzátenni hogy van egy olasz lány a dologban akiért akár egy új nyelvet is megtanulnék :D
2014. nov. 9. 23:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Az olasz nyelv az elején könnyű. Aztán belemegy eléggé a nyelvtanba és a középfok körül már nem annyira sétagalopp. viszont dallamos, gyorsan fog menni, főleg ha nő van a dologban. :-)
2014. nov. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Olasz nyelv elsőre nem tűnik nehéznek. A kiejtése tetszik, de a nyelvtan - mint a többi latin nyelvben - nagyon bonyolult. Én speciális helyzetben vagyok mert középsuliban német után franciát tanultam második nyelvként. Franciabol a nyelvtant jól megtanultam és az olasz sokkal könnyebben ment, mert ugyanaz a nyelvtani logika van. A lényeg 16 fajta igeidő van, a legfontosabb igék rendhagyó ragozasuak. A kötőmód (congiuntivo) az elég trükkös egy igei mód és rendszerint ez szokott sokaknak nehéz lenni.
2019. márc. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!