Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit lehet tudni, ELTE Germanis...

Mit lehet tudni, ELTE Germanisztika szakról?

Figyelt kérdés

Kedves Hallgatók és Olvasók!

2 év múlva ha minden igaz én is az ELTE Germanisztika szak egyik hallgatója leszek, minden vágyam hogy oda felvegyenek, most több mint egy évem van felkészülni az emelt szintű érettségi megszerzéséhez. Kérlek Titeket hogy meséljétek el a tapasztalataitokat erről a szakról: (bekerülés, tantárgyak, diáktársak, tanárok, maga a szak stb.)Nagyon érdekelne:)

Előre is Köszönöm!


2010. jan. 27. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Német kéttannyelvűbe jártam, a leghülyébb osztálytársamat felvették. Olyat, aki sokszor még igét sem tudott ragozni. Ezzel a volt osztálytársamon kívül mást nem szeretnék minősíteni, de valószínűleg túl könnyű volt bekerülni.
2010. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszönöm az válaszod:)azt még megkérdezthetem hogy itt Budapesten vették fel? és hogy ez melyik évben volt?



Várom a további válaszokat.

2010. jan. 27. 22:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy került be az osztálytársad, de emelt szintű érettségi kell hozzá, és ott alap a jó ragozás. Vagy pedig a javító tanárotok volt olyan semmirevaló, hogy jól javította a rosszt is. ELTE-re pedig nem egyszerű bekerülni. főleg ha nem költségtérítéses.
2010. jan. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kéttannyelvűsként eleve kötelező emelt szintűt tenni. És azt azért tegyük hozzá, hogy sok helyen ki kell csak választani a jó választ, szóval egy jó adag szerencsével is össze lehet szedni a pontokat. A fogalmazásnál meg nem figyelik az apróbb ragozási hibákat, ha a megértést nem akadályozzák. Legjobb tudomásom szerint államin van Budapesten, és most épp másodéves, szóval ez két éve volt. Mondjuk lehet, hogy a pontrendszer átalakítása is közrejátszott. De akkor sem értem, hogy van az, hogy még mindig nem vágták ki?
2010. jan. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

lehet hogy elkezdett tanulni:D

Köszi a válaszokat:)

Várom a továbbiakat:)

2010. jan. 28. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!