Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek megfelelő a...

Szerintetek megfelelő a magyar oktatási "forma"? Gondolok itt főleg a nyelv oktatásra.

Figyelt kérdés

Kérnék érveket hogy miért jó/nem jó, vagy szerintetek min kéne változtatni.

Érdekel a véleményetek

Bár szerintem a nyelvoktatás egy nagy 0...

:)



2014. nov. 10. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:

egy bizonyos nyelviskoláról mindenesetre ez itt mindent elmond, meg azt is sejteti, miért nulla a nyelvoktatás:


[link]

2014. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A nyelv oktatás valóban nem ér semmit. Kivétel egy-két helyen, ahol anyanyelvi tanárok tanítanak.
2014. nov. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A nyelvoktatás ebben a formában valóban nem sokat ér, de ezt nem kenném rá feltétlenül az oktatási rendszerre. Egyszerűen nem lehet azt megcsinálni, hogy minden nap legyen 3-4 idegennyelv órája a gyerekeknek, max 10 fős csoportokban, anélkül meg nem megy. Ha nagyon kell neked a nyelv, akkor lehet nyelvi osztályokba menni vagy eljárni magántanárhoz, persze ez már azért komoly pénz.
2014. nov. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az iskolai nyelvoktatas sz@r.

A legtöbb regi osztalytarsam elsőtől vagy negyediktől tanult németet es utolso evben nyelvvizsgaztak vagyis 12/8 ÉV kellett egy felsőfokúhoz!

Én 3 ev iskokai utan magantanarral 1 év alatt felkeszultem a közepre,meg is csinaltam.

2014. nov. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nagyon egyénfüggő, de nemcsak a nyelvpktatás gáz...
2014. nov. 11. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én meg nulláról 2 hónap alatt készültem fel angol középfokúra, na akkor ki a király? :D
2014. nov. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az egész oktatás egy nulla. Abszolút, de nem fejlődött az elmúlt évek során, sőt a kötelező hittan bevezetésével, illetve az infó órák csökkentésével jóformán visszaléptünk egy óriásit. Így az amúgy is silány oktatás még rosszabb lett. Milliárdokat vonnak ki az oktatásból, fejlett/fejlődő országokban pont fordítva van. Fejetlenség van, a nyelvoktatás minősíthetetlen, persze ez iskola és tanár függő is, de általánosságban véve rossz.

Az oktatást teljes egészében át kellene alakítani és külföldi szakértőket bevonni.

2014. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem jó tanárom volt (hál Istennek)
2014. nov. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Valóban, rengeteg a rossz tanár
2014. nov. 11. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!