Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol tanulási módszerek?

Delno kérdése:

Angol tanulási módszerek?

Figyelt kérdés
Szeretnék minél hamarabb megtanulni angolul. Suliban is tanulom és magántanárhoz is járok hetente egyszer, ezen kívül milyen ötletetek van amivel hatékonyan és gyorsan lehet tanulni?

2014. nov. 14. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én pl a kedvenc könyvemet olvasom angolul,és nagyon élvezem,főleg ha megértem az egész mondatot.Szótárazva olvasom,kb ilyen alapszinten tudok angolul.Tuti fog segíteni,és azért jó,ha ismered a történetet,mert könnyebben meg fogod érteni,h pl mire utal az adott mondatban.Sztem ez sokat fog segíteni :) ;)
2014. nov. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

keress levelez0“2partnert itt: sharedtalk.com

n¨Śzz sok sorozatot, filmet (kezd mes¨Śkkel, akci¨Žfilmekkel), hallgass BBC Radiot

Tal¨˘lj tanul¨Žpartnert, akivel "csak" besz¨Ślgettek, vagy angol t¨˘rsast j¨˘tszotok pl. taboo

Olvass sok: netes cikket, magazint (pl 5perc angol), reg¨Śnyt (m¨Śg nagyobb a kih¨Şv¨˘s, ha olyat olvasol, amit magyarul nem. csak azt sz¨Žt¨˘razd, ami felt¨Śtlen¨šl kell ahhoz meg¨Śrtsd a bekezd¨Śst, ha sokat sz¨Žt¨˘razol ne er0“2ltesd m¨Śg azt a k0‹2nyvet, mert kedved szegi), k¨Śpreg¨Śnyt.

Haszn¨˘lj egynyelv0–3 sz¨Žt¨˘rat.

0ˆ1rj napl¨Žt angolul.

J¨¤tssz sz¨˘m¨Şt¨Žg¨Śpes/netes j¨˘t¨Śkokat angolul.

Sz¨Žkapcsolatokat, mondatokat tanulj, ne szimpla szavakat -jobban megragadnak+kevesebbet hib¨˘zol.

F¨Žrumozz angolul, fejtsd ki, ¨Śrvelj a v¨Ślem¨Śnyed mellett.

B¨˘rmit is csin¨˘lsz, az a l¨Śnyeg, hogy ¨Ślvezd. Mert ha nem ¨Ślvezed, csak szenved¨Śs lesz az eg¨Śsz, ¨Śs a v¨Śg¨Śn beleunsz ¨Śs megut¨˘lod.

Amiket ¨Şrtam csak apr¨Žs¨˘gok, de sokat seg¨Şthetnek. Sok sikert! :)

2014. nov. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Bocsi az előzőért, nem tudom miért lett ilyen.
2014. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2014. nov. 14. 21:11
 5/7 anonim ***** válasza:
filmeket, sorozatokat nézz angolul ANGOL felirattal úgy nagyon sokat lehet tanulni. aztán ha még többet akarsz tanulni akkor a filmből/sorozatból azokat a szavak amiket nem ismersz külön kiírod magyar jelentéssel együtt.egy lapra vagy virtuálisan gépre és össze fog igy gyülni pár 100 szó elég hamar ezeket szépen megtanulod. Nyáron van a legtöbb ideje a diákoknak ilyenkor érdemes elhatározni magadban hogy most elfogok x meg y könyvet olvasni angolul vagy ami a suliba kimaradt feleadatokat megcsinalod meg hogy megfogok csinálni x meg y tesztet meg kérdőivet meg megfogod nézni x meg y oktató videót és ezekt jegyzed hogy nehogy elfelejtsd megcsinálni emlékeztesd magad rá
2014. nov. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2017. ápr. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak a maggolás a hatékony !
2017. ápr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!