Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám jól megtanulni...

Hogyan tudnám jól megtanulni az angol egyszerű és folyamatos múlt közötti különbséget, hogy mikor melyiket kell használni?

Figyelt kérdés

A nyelvtani szabályokat tudom. Azzal az esettel abszolút nincs is gond, amikor egy esemény a másik történése közben történik meg (pl bejött a szobába, amikor olvastam).

Ott viszont nagyon elbizonytalanodok, amikor nem ez az eset van, hanem mondjuk ezt meg azt csináltam a múltban, ide utaztam, iskola után dolgoztam, stb.

Van egy csomó online teszt, meg feladat, és sajnos nagyon sokat elrontok, valahogy nem tudok ráérezni, hogy mikor melyik a jó.

Újra és újra elolvasom a nyelvtant, több helyről, több megfogalmazásban, de még így is elrontok sokat.

Adjatok tanácsot!! :)



2014. nov. 16. 09:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Olvass könnyített olvasmányokat, ahol rengeteg példa van a használatra.
2014. nov. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!