Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés
2014. nov. 17. 14:29
 1/3 anonim válasza:

angolt mindenképpen,hiszen az a világnyelv. azt találod meg a számítógépen is,neten is sokszor találkozol angol nyelvű szavakkal. az egyik legkönnyebb nyelv.

a 2.-nak a németet választanám,én kint élek németbe,de utálom a nyelvet így nem sok kedvem van hozzá tanulni,amugy is a 4. legnehezebb nyelv. de rengeteg otthon a német turista,és sok munkahelyen előny ez a nyelvtudás.

engem a többi nem érdekel,de lehet a többiek mondanák még a franciát,olaszt,spanyolt,oroszt.

ezek közül csak a spanyol érdekelt régen,mert nagyon könnyű,meg a szappanoperák végett akartam megtanulni. :)

2014. nov. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha megértetni akarod másokkal,akkor az alapján érdemes,hogy hányan beszélik.


[link]


Ha viszont speciális munkahely,vagy egyéb terveid vannak,akkor annak megfelelő.


Pl. Ha török árukkal akarsz kereskedni vagy olyan céghez akarsz menni,ahol török vezetők vannak,akkor bár az angollal is megértheted magad,de biztos többre értékelik és előny a felvételnél.


Ha viszont csak úgy meg akarsz tanulni,mert érdekel és haszna is legyen,akkor a gyakorolhatóság a szempont.

2014. nov. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én németül tanulok jelenleg saját tempómban,itt Európában ez az egyik leghasznosabb,meg sok helyen beszélik a környező országokban is,meg itthon is sok előnyt jelent.Én még a franciát tanulnám,lehet majd egyszer abba is belefogok.
2014. nov. 18. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!