Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam meg egyszerűen...

Hogyan tanuljam meg egyszerűen a francia mon ton son, ma ta sa és mes tes ses-t? A tankönyvünkben apró említés van róla, feladat egyáltalán nincs benne, azt gyakoroltam amit behozott a tanár órára. Hogy tanulhatnám meg gyorsan a nyelvtant?

Figyelt kérdés
Magyarázatot és weboldalt is elfogadok segítségül!

2014. nov. 17. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Ez egy nagyon jó kérdés, én is várom azoknak a válaszát akik ezeket megtanulták.

Én autodidakta módon tanulom, nem iskolában.


jelzői birtokos. egy birtokos-egy birtok

Hímnemű szavaknál.

1. szem: mon... pl: mon livre

2. szem:ton ...ton livre

3. szem:son ...son livre

Nőnem.

mássalhangzó előtt.

1. ma = ma mère

2. ta = ta mère

3. sa = sa mère

Nőnem. magánhangzó előtt

1. mon

2. ton

3. son

Ezt nem kérdezted, de azért ideteszem.

Több birtokos -egy birtok, mindkét nemben

notre, votre, leur



Egy birtokos -több birtok. Mindkét nemben

1. szem: mes, 2. szem. tes, 3 szem.ses


Több birtokos-több birtok.minkét nemben

nos, vos, leurs


Mint írtam, nem biztos hogy megfelelő a válaszom.

Biztos vagyok benne, jönni fognak azok akik jobban tudják a francia nyelv értelmezését, és példákkal is elfognak látni.

2014. nov. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Glauziusz Tamás ***** válasza:
Az a lényeg (alapvető), hogy mindig a BIRTOK nemével kell egyeztetni, - mindegy, férfi vagy nő, lány vagy fiú. hímnemű vagy nőnemű a birtokos.
2014. nov. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek! Már megírtuk a dolgozatot, ez a része hibátlan lett.. :) de a mondat összerakós része nem nagyon :/
2014. nov. 21. 15:53
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


Miket kellett írnod, milyen mondatokat írtál, hogy nem igazán lettek jók?

Annyira reméltem, hogy idetalál valamelyik franciás, és segít neked, de tévedtem.

Amúgy az első válaszoló vagyok, aki nem az iskolában tanulja a franciát.

A birtok szabályait a nyelvtankönyvből írtam neked, bővebb mondatot azt én sem tudok alkotni a francia szavakkal.birtokos és birtok, nőnem, hímnem.

Szóval elkelne egy kis segítség azoktól,akik már megbirkóztak eme nemes, léleképítő, agytágító mondatokkal:)

2014. nov. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!