Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolok mikor használják...

Az angolok mikor használják az "explore" igét, és mikor a "discover" igét, hiszen mind a kettő ugyanazt jelenti (felfedez)?

Figyelt kérdés

2014. nov. 19. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az explore amikor elmész random valamerre hogy találj valamit a discover meg amikor tényleg megtalálsz valamit, az amikor megtalálod.
2014. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vree ***** válasza:
100%

Nem ugyanazt jelenti.

Az, hogy a magyarban egy szónak két jelentése van (ami ugye nyelvekben általános), annak semmi köze a dologhoz.

Ennyi erővel az is lehetne a kérdés, hogy a toll miért feather és pen, mikor az ugyanaz.


A discover az, amikor teljesen új dologra bukkan valaki.

Az explore az, amikor egy már ismert/feltalált/felfedezett/létező dolgot feltérképez, mélyebben megismer, további lehetőségeit vizsgálja, kikutat.


pl:

I went on a walk to explore the neighborhood.

Sétálni mentem, hogy felfedezzem a környéket.


Nem arra gondol, hogy most fogok rájönni, hogy jé, itt egy környék, hanem arra, hogy körülnézek, jobban megismerem, részletesen bejárom a lehetőségeit.


Akár ezt is mondhatod:

While I was exploring the city, I discovered a new coffee shop.

Miközben felfedeztem a várost (ejártam, kalandoztam), felfedeztem egy új kávézót. (rábukkantam, találtam)


vagy:

After the discovery of microchips last year, people are now exploring this new technology.

A mikrocsipek felfedezése/feltalálása után tavaly az emberek most felfedezik/kikutatják ezt az az új tecnológiát. (kísérleteznek ezzel az új technológiával, feltérképezik)


vagy:

America was discovered in the 15th century, but it was only explored in the 18th.

Amerikát a 15. században fedezték fel, de csak a 18.-ik században fedezték fel (részletesen). (=térképezték fel, kutatták ki)


A magyar nyelvben nincs külön szó, a mienk ennyiben "szegényebb".

2014. nov. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tehát,ha jól értem, az explore az maga a felderítés cselekedetére vonatkozik ,míg a discover az eredményességét emeli ki.
2014. nov. 20. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:
100%

Igen, így is lehet mondani. Szerintem ez, amit mondtál, abszolút korrekt.

Úgy is fel lehet fogni, hogy a discover valami tök új, váratlan és meglepő dolgot fedez fel, az explore pedig olyasmit, aminek a létéről eddig is tudtál, de nem vizsgáltad meg soha közelebbről.


Pl. szerintetek melyik ige kell az alábbi mondatokba:


Meglepődtem, amikor először jártam kondierembe és felfedeztem, hogy egy 15 kilós súlyt is könnyedén elbírok.

A titkos ösvényen mentek, mert nem akarták, hogy az ellenség felfedezze őket.

Amikor közelebbről megnéztem, felfedeztem, hogy harapásnyomok vannak a testén.

Amerikát 1492-ben fedezték fel, a penicilint pedig 1928-ban.

Együttlétünk során felfedeztem, hogy Jani igazából félénk ember.

Átkutatták a padlást, és felderítettek minden zeg-zugot.

Nem volt még rá időm, hogy ezt a lehetőséget is megvizsgáljam.

Nem volt még időm, hogy rájöjjek/felfedezzem, hogy Joey mitől mindig olyan búskomor.

Az Enterprise űrhajó feladata különös, új világok felfedezése.


(megfejtés:

5x discover, 2x explore, az utolsó 2 pedig bármelyik lehet, ennek ellenére előbbinél a discover, utóbbinál az explore a valószínűbb.)

2014. nov. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, főleg Vree felhasználónak. Iskolai tanulásomban sokat segítettél :-)
2014. nov. 20. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!