Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A továbbtanulásban szeretnék...

Hancsi22 kérdése:

A továbbtanulásban szeretnék segítséget kérni. A többit lent megtaláljátok. Melyik iskolát érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Szóval 8. évfolyamos vagyok és mint minden velem egykorút nagyon foglalkoztat a továbbtanulás kérdése.Kitűnő tanuló vagyok, és imádom az angolt.Még a suli megkezdése előtt szeretnék letenni egy középfokú nyelvvizsgát. Néhány iskola között nem tudok dönteni a sorrendet illetően. Főleg személyes tapasztalatok érdekelnek.Debrecen:Fazekas kéttannyelvű szak

Ady kéttannyelvű szak

Tóth Árpás bármilyen nyelvi szak

Nyíregyháza: Kölcsey angol haladó vagy bármilyen kezdő.

Szóval még nem tudom milyen sorrendben jelöljem meg ezeket a sulikat.

Érdekelne: a koli, a tanárok képzettsége,a közösség,a követelmény, a szóbeli vizsga stb. minden ami ezekkel az iskolákkal kapcsolatos . Kérlek segítsetek eldönteni!A tanulással nincs gondom,nyitott vagyok új ismeretek megszerzésére. Minnél hamarabb segítsetek rajtam légyszike!Előre is nagyon megköszönöm az összes kedves válaszolónak!



2014. nov. 20. 16:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Debrecen

Fazekas

TÁG

Ady

Kölcseit nem ismerem, koliból a Debreceni Deákot tudom ajánlani, kis közösség, összetartó, jó kis csapat, a tanárok is jó fejek..

2014. nov. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm,hogy válaszoltál.Én az Ady-t gondolnám első helyre másodikra Fazekas a 3. pedig a TÁGés negyedik a kölcsey.Mindenképp a legmagasabb követelményű lenne az elsődleges cél, már ha a közösség is jó. Én azt hallottam a TÁG ba főleg bunko és "pénzes" gyerekek járnak.A fezakas kéttannyelvűje a honlap leírása alapján nem volt valami szimpatikus.Az Ady kéttannyelvűje a leírás alapján megtestesítette minden vágyam. Úgy hallottam erős az iskola.Fórumoztam is elég régóta erről és sok a pozitív vélemény.Én az Ady-t tartom a legjobbnak de azért kértem személyes tapasztalatokat, mert igazán csak az tud ebben a kérdésben igazságosan gondolkodni aki a felsorolt iskolák valamelyikébe jár.Te gondolom Fazekasos vag y.Mégegyszer köszönöm a választ, ha le tudnád az iskola jellemzését írni, azt amelyikkel neked van személyes tapasztalatod, azt is nagyon megköszönném. és vároma további válaszolókat is.
2014. nov. 21. 13:50
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én kölcseys vagyok, szóval arról tudok írni neked. Azzal kezdeném, hogy nem az angolos osztályt ajánlanám! Ha jó vagy belőle, akkor mindegy melyik osztályba jársz, mert a haladó csoportba kerülsz, akik majdnem úgy haladnak, mint az angolos osztály. A francia oktatás nagyon jó szinten van, ott harmadik évben középfokúzni tudnak, de ugyanez elmondható az olaszról is. A tanárok nagyon jól képzettek, szóval ettől ne félj. Vannak igazán idős "professzorok" és fiatalabbak is, akik nagyon ambiciózusok. Az érdekes kérdéseket legtöbbjük értékeli. Fontosnak tartom, hogy hozzátegyem, hogy a Kölcseyben tényleg kiderül általában, hogy ki mennyire okos. Van aki kitűnő volt 8 évig, de a Kölcseyben elvérik és hármas, négyes, szóval fel kell kötni a gatyát. A legtöbb tanár tiszta lapokkal játszik, tudod hogy ki mit követel meg. Szóbeli vizsga csak az angolosoknak, németeseknek és humánosoknak van. Én angolos vagyok, az egy könnyű hangvételű kérdés-feleletes vizsga volt, aztán beszélnem kellett egy témáról, amit én választhattam a megadott kettő közül. Ha kérdésed van nyugodtan tedd fel, mert még vissza fogok nézni, hogy írtál e!:)
2014. nov. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hello második válaszoló. Veled már beszélgettem egy hasonló kérdés kapcsán.Akkor kifejezetten a kölcseyről szerettem volna érdeklődni meg az Adyról.Köszi hogy megint válaszoltál :)
2014. nov. 24. 18:55
 5/17 anonim válasza:
44%

nyelv szempontjából szerintem mindenféleképpen az Ady:)

én is oda járok,bár én nyek-es vagyok:)

a közösség eszméletlen,bárki bármit mondd jobb sulit el se tudnék képzelni:)

2014. nov. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló! istenem, boldogabbá nem is tehetttél volna.Elsőnek írnám az Ady-t, sőt már le adtam a lapot , hogy ott írom. Én kéttannyelvűre mennék.Mire számíthatok a szóbeli vizsgán? Nagyon megnyugtattál , köszönöm a választ !!!!!!
2014. nov. 29. 21:03
 7/17 anonim válasza:

ó,nincs mit:)

amúgy én is szóbeliztem kéttanra is,szövegértés volt,képleírás és húzni kellett még egy témakört és arról kellett beszélni:)

ha jó vagy angolból simán menni fog:D

jót írtál elsőnek:DD

2014. nov. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

:)

Még egyszer nagyon köszönöm a válaszod.Nagyon megnyugtattál.

Tudnál nekem válaszolni néhány kérdésre?

-Milyen a koli?

-Igaz, hogy a drámásokhoz berakják az összes jó tanárt?

-igaz, hogy csak a drámásokkal foglalkoznak?

-Milyen a suli épülete?

-és igazából minden érdekelne a suliról.

Végre találtam valakit aki Ady-s és tud nekem segíteni ezekben a kérdésekben!

UI.: Nyugi nem azért kérdezek a suli épületéről,a koliról mert ezek alapján döntök. Csak jó lenne mindent tudni, és mivel a nyílt napon beteg voltam, így ezekről nem nagyon van infóm.Nagyon szeretném megnézni a sulit még a felvételi előtt de nem tudom ez hogy lenne lehetséges.

2014. nov. 30. 11:56
 9/17 A kérdező kommentje:

Hanyadikos vagy?

Meg hallottam olyat ,hogy sokan elmennek a suliból, mert nem jó a közösség, nem jók a tanárok stb.

nem akarok hinni ezeknek a pletykáknak, csak tudod ropssz ilyet hallani arról a suliról, amit már nagyon régóta elképzeltél, hogy mennyire jó lesz ha felvesznek. Nem szeretnék csalódni......

2014. nov. 30. 12:00
 10/17 anonim válasza:
Írok neked üzenetet:)
2014. nov. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!