Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Második nyelvnek mit érdemes...

Második nyelvnek mit érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Német, orosz, olasz, spanyol, koreai, japán érdekel.

Ebből melyikkel a legkönnyebb elhelyezkedni?

Előre is köszönöm.



2014. nov. 21. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Milyen pályára akarsz menni? Ezt fontos lenne tudni hozzá. Az olasz és a spanyol Európában csak 'hobbinyelv', ugyanis nem nehéz belátni, hogy nem használják sok helyen, ráadásul sem a spanyolok, sem az olaszok nem nagy utazók, tehát ha vendéglátásban gondolkodsz, akkor is hasznosabb egy felsőfokú angol/német. Ha politikai/jogi/társadalomtudományi/közigazgatási pályát célzol meg (ami jelenleg leginkább EU-s), ahhoz a franciát ajánlom, noha már 30-40 éve elvesztette azt a tipikus 'lingua franca' befolyását, mint amivel anno rendelkezett. Gazdasági/kutatási/mérnöki pályára is a németet/oroszt ajánlom (én is gazdaságin vagyok, orosz ismeretekkel, és nem azt mondom, hogy minden nap használom, de van haszna). A koreainak és a japánnak - akárki akármit mond - nincs sok haszna itthon, maximum akkor, ha külföldre akarsz menni, és Ázsia a célod ehhez. Azt mondják, hogy a japán/kínai/koreai fontos a gazdaság miatt, mert sok ilyen vállalat van szerte a világon, de könyörgök, gondoljunk csak bele, hogy aki idegen országba telepíti a piacát, az tudni fogja a nyelvet (vagy meg lesz hozzá a szakembere, tolmácsa). Ha te mondjuk Thaiföldön akarnál indítani egy vállalkozást, akkor neked kellene tudnod ahhoz thaiul, vagy pedig a thai embereknek magyarul? Bizony, neked kell a thai. Ha idejön a japán/kínai/koreai, akkor neki kell tudnia magyarul (vagy legalább perfekt angolul). Én ajánlani tudom neked a németet, ha az országban akarsz maradni, vagy ha NY-ra vagy É-ra akarsz költözni, de az EU-n belül a franciát is tudom ajánlani (noha az nincs a listádon, kb. ugyanaz, mint az olasz, csak egy kicsit fura kiejtéssel, amit könnyű megtanulni, mert 100000 szabály van rá, tehát nem olyan, mint az angol). Én oroszul tanulok, hát nem könnyű nyelv az elején, de később könnyebb lesz, azonban akármennyire fáj ezt mondanom, de egy angol-német vagy angol-francia kombóval több esélyed van (előbbivel mégtöbb), mint egy angol-orosszal. Remélem segítettem :)
2014. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonomm szepen.

Cukrasz szeretnek lenni es magyarorszagon ill hajokon szeretnek dolgoznni.

Tovabbi valaszokat is varok. Elozonek koszonom, sokat segitettel.

2014. nov. 21. 18:28
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha vendéglátásban gondolkodsz, és hajón, akkor mindenképp a német kell, mert a legtöbb turista vagy angolul beszél, vagy németül.
2014. nov. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszi
2014. nov. 21. 18:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Magyarországon mindenképpen a német a hasznosabb, de külföldön minden attól függ, hogy hol. A Földközi tengeren sem németül beszélnek legtöbben, de Amerikában már végképp nem. Európában maradva olaszt, Amerikában gondolkozva pedig spanyolt tanulnék. (Mert ott hasznosabbak, és szebbek is-bár nyilván ez emberfüggő)
2014. nov. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!