Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A magyar akcentus az amerikaia...

A magyar akcentus az amerikaiak, britek szemével nézve is idétlen, vagy csak nekem?

Figyelt kérdés

Annyira nem szeretem, a magyar akcentust, lehet azért van mert magyar vagyok, vagy nem tudom, de egyszerűen próbálom gyakorolni addig míg nem lesz olyan brites :D


vajon ők is idétlennek tartják a magyar akcentust?

ti mit gondoltok a magyar akcentusról?



2014. nov. 24. 20:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Londonban voltam pár hétig, nagyon sok a bevándorló, több az olyan ember aki akcentussal beszél mint aki nem, szóval ott hozzá vannak szokva.
2014. nov. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

38 ev alatt meg nem hallottam sem angolszaszi vagy mas nemzetisegu emberektol, hogy az akcentusunk idetlen. Sot, eddig meg mindenkinek tetszett, nem is nagyon tudjak eltalalni honnan ered.

A problema nalad van. Nincs onbizalmad.

2014. nov. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ezt sajnos én is egyértelműen érzem..
2014. nov. 24. 23:24
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Amig Angliaban eltem, mivel szinte mindenki korulottem kulfoldi volt senki nem foglalkozott az akcentusommal.

Amiota az USAban elek, azota tobb tucat ember kerdezett mar ra, hogy honnan van az akcentusom, de meg sosem mondtak, hogy ciki.


SOT! Kulonbozo nemzetisegu/korosztalyu fiuktol/ferfiaktol hallottam azt, hogy az akcentusom szerintuk sexy. Es egyikkel sem volt kozeli/barati kapcsolatom, csak epphogy koszones ha osszefutottunk a folyoson vagy egyutt utaztunk a liftben.


Nyugi, nem ciki es ne akarj tulzott brit akcentet, mert az csak a szuletett briteknek all jol!

2014. nov. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem idétlen, nekem például az orosz akcentus kifejezetten tetszik. De ha mondjuk USA-ban vagy Angliában élsz éveken keresztül, akkor nagyon beleszoksz a nyelvbe, és szépen lassan el is tűnhet az akcentusod.
2014. nov. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

nagyjából már sokat fejlődött, de ha még teljesen ösztönösen beszélek eléggé érződik..viszont vannak ezek a tipikus magyar akcentushoz makacsul ragaszkodó magyarok amiket végképp nem értek, ennyire nem érdekli őket, vagy nem zavarja egy kicsit sem?


mert tuti, hogy hallják, a különbséget, amikor már elér egy olyan tudást az ember, hogy szinte gond nélkül tud beszélgetni angolul egy társaságban akkor nem hiszem, hogy ne hallaná..vagy csak engem érdekel ennyire, még ha nem is az, hogy teljesen eltűnjön, ahogy a 4-es válaszoló mondta, de legalább ne az a "áj szink dec gud" stb.. angol menjen, titeket nem irritál?

2014. nov. 25. 23:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

eszembe jutott, amikor enekeltunk par amerikaival es a szovegben van a warrior szo.

En ezt persze kemeny V-vel ejtettem es probaltam jo hangosan enekelni, amikor az egyik srac ramszolt, hogy az nem 'varior' hanem 'uarrior' (nem tudom a W hogy irjam fonetikusan) a lenyeg, hogy o ugye amerikai de olyan jol utanozta az en durva magyar akcentusomat, h majdnem bepisiltem a rohogestol mikor visszahallottam a kiejtesem. (nemcsak a warrior szonal hanem utanozta az egesz versszakot az en kiejtesemmel, de a warrior szo volt a legdurvabb.)


Ettol fuggetlenul mindig megertenek es oket ez nem zavarja, en meg nem hallom, de persze lehet tanulni es probalok odafigyelni. Pl. az 1 sem ugy ejtem mar, hogy 'van' :)


A kiejtest lehet tanulni, lasd szineszek. Es igen, minel jobban beszelsz egy nyelvet, annal jobban kihallod az akcentust. En mar a deli es eszaki akcentus kozott is kihallom a kulonbseget (USA), de mar Angliaban is kihallottam bizonyos tajszolasokat. Mondjuk akkoriban a skotot peldaul nem is ertettem, azt hittem nem is angolul beszelnek :D


Erdekes eset, a minap egy feka no a liftben megkerdezte honnan vagyok. Mondom Hungary, azt mondja gondolta, mert a sogora magyar es felismerte az akcentusomat!


Egyedul az azsiai emberek akcentje zavar, az annyira eros, hogy neha erthetetlen szamomra hogy mit mondanak :(

2014. nov. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
35%

Kerdezo!

Ha nem 10 even alatti vagy, barhogy is remenykedsz, amitod magad, az akcentusodat nem fogod elveszteni. Te masokon hallod az akcentust, en is, sot 90%-ban meg is tudom mondani, hogy milyen. Ajanlom, hogy vedd fel az angol beszededet, nagyon meg fogsz lepodni.

Amugy, tapasztalataim szerint, a te idezett akcentusod, "áj szink dec gud",

magyar-zsido es nemet akcentus.

2014. nov. 26. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mint 7-es valaszolo es en is irtam, nagyon nehez megismerni egy anyanyelvkent angolul beszelo embernek a magyar akcentust. 99%-a nem talalja el, csak akkor ha van magyar ismerose vagy csaladtagja.
2014. nov. 26. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 éve mikor beszélgettem Londonban egy emberkével, többször is megjegyezte hogy még sose hallott senkit aki ilyen szép tisztán beszélte az angolt.
2014. nov. 26. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!