Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha magyar vagyok, akkor csak...

Ha magyar vagyok, akkor csak magyar akcentusom lehet?

Figyelt kérdés
Elég britesen beszélek angolul, ettől függetlenül nem lehet magyarként brit akcentusom? (nyilván ha angolul beszélek)

2014. jan. 16. 20:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Ezt egy angol jobban meg tudja ítélni. Ha 12 éves korod alatt megtanultál folyékonyan angolul, akkor nagy eséllyel akcentus nélkül beszéled.
2014. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Tojasleves ***** válasza:
2 éve élek Írországban, ha akarom elég jó ír akcentussal tudok beszélni.
2014. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez feltehetően olyan, mint a zene. Minden nyelvnek van zenéje, azt kell megtanulni. Az akcentus egyébként adott nyelvben is változik idővel, lásd a 30-as években készített magyar filmeket.
2014. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet.

Párom édesapja beszél angolul és oroszul is. Az angolt orosz akcentussal beszéli. Imádom hallgatni. :)

2014. jan. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül.

Párom édesapja beszél angolul és oroszul is. Az angolt orosz akcentussal beszéli. Imádom hallgatni. :)

2014. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az akcentus igenis tanulható (még ha nem is könnyen), legyen az brit vagy bármi más. Erre színészek közt lehet jó példákat találni.
2014. jan. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ó, bakker. Kétszer ment el a válaszom, pedig csak az első szót akartam megváltoztatni. Bocsánat.
2014. jan. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%
Nekem egy angol ismerősöm azt mondta, hogy orosz akcentusom van. (Hozzá teszem magyar vagyok ;) és nem beszélek oroszul, csak annyit, hogy Nyet, meg Da)
2014. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Sztem nem. Nyelvérzéktől is függ. Én pl. ugyan nem teljesen brit vagy amerikai akcentussal beszélem az angolt (bár tudok változtatnu az akcentuson annak függvényében, hogy kivel beszélek), de nem tipikusan magyar az akcentusom. Hallottam rengeteg magyart angolul beszélni tipikusan magyar akcentussal, és az enyém nem olyan (sőt azt is megkaptam vkitől, hogy a németet angolosan beszélem :P). De van olyan volt osztálytársam, akinek vhogy a vérében van az amerikai akcentus, kb. mióta elkezdett angolul beszélni tanulni, attól fogva simán össze lehetne téveszteni egy amerikaival a beszédét...
2014. jan. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a spanyol tanáromat, hogy egy spanyolnak lehet angol akcentusa? (mert ugye a spanyolok erősen ejtik az R-betűt, az angolok meg raccsolnak..) erre ő azt válaszolta, hogy angol akcentusa csak annak van, akinek az az anyanyelve. Nem akartam vitatkozni, de szerintem nem csak az anyanyelvemben lehet akcentusom..
2014. jan. 17. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!