Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az oroszt írással együtt...

Az oroszt írással együtt egyetem után kb mennyi idő megtanulni?

Figyelt kérdés

2014. nov. 28. 17:42
 1/7 A kérdező kommentje:
* az oroszt akarom megtanulni de az lemaradt
2014. nov. 28. 17:43
 2/7 chtt ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani. Attól függ, mennyi időt szánsz rá, mi a motivációd; szerintem fél év-egy év, de mindenkinek más. Tanulhatod tíz-húsz évig is heti egy-két órával. :)
2014. nov. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nem egyetem után ráérek majd akár napi 8-10 órát is
2014. nov. 28. 19:56
 4/7 chtt ***** válasza:
100%
Akkor egy év múlva akár nyelvvizsgára is mehetsz... szerintem. Sok sikert!
2014. nov. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
8-10 órát nem lehet naponta kezdő szinten nyelvet tanulni. Normál tempóban 3 év. Ebből a betűk megtanulása 3 óra. Nyelvet nem nyelvi környezetben (az másképp működik) nem lehet töményen tanulni, nem fér bele az ember agyába, és nem tud az ember egyszerre elsajátítani nyolcszoros anyagmennyiséget. Sokszor keveset (egyszerre 1-2 órát) - ez a célravezető.
2014. nov. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 chtt ***** válasza:
100%
Lehet, ezzel nem tudok vitatkozni, de annak idején gyakorlatilag egy év alatt megtanultam oroszul, s minden, ami utána jött, csak csiszolás, szókincsbővítés, gyakorlás volt... ja, és ez gimi tagozat volt, hat nap alatt kilenc orosz órával és egy csomó leckével. Abban egyetértünk, hogy eleinte biztos nem megy napi 8-10 óra, de ahogy az ember halad... nekem reális az egy év, ettől persze lehet, hogy három lesz belőle. :)
2014. nov. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi 6-os!
2014. dec. 9. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!