Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék létrehozni egy...

Szeretnék létrehozni egy nyelvet, hogyan is?

Figyelt kérdés
Tehát szeretnék egy saját nyelvet létrehozni, egyszer már el is kezdtem, és voltak dolgok belőle, csakhogy a gépen volt, és egy vírus az egészett levitte sajnos :S :'( {Egyszer láttam egy magyar nyelvű leírást, hosszú volt, és leírt egy csomó dolgot egy mesterséges nyelv elkészítéséről. Kerestem azóta, de nem találom sehol, nincs meg valakinek esetleg?} Valakinek van pár tippje ilyen téren? :D Előre is köszi.
2010. jan. 30. 17:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%

Minek akarsz új nyelvet? Van egy csomó...

A világon egy nap kb. 5 nyelv szűnik meg, és kb. ugyan ennyi születik...

Ott az eszperantó tök mesterséges az is, csak igazából értelme nincs.

2010. jan. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Miért ne? Csupán...hmm....szórakozásból :D Tudom, hogy van egy csomó, tanulok angolul és németül is, mindkető tetszik, de szeretnék egy nyelvet kitalálni akkoris :)
2010. jan. 30. 17:27
 3/15 anonim ***** válasza:
66%

Légy fogorvos, azok a legjobb nyelvészek (Zamenhof, Lénárd)!


Különben ismerned kell egy nyelvcsalád ősi nyelveit, el kell határoznod, hogyflektáló, agglitunáló, vagy izoláló legyen a nyelv, és szintaxist is kell készíteni, avagy egyszerű mondatot vagy accusativus cum infinitívót használják, és az ablativusz abszolútusz miként reagál egy nyelvben, amely közvetlen. Az attributumok és szubjektumok, objektumok komplexusai is fontosak egy nyelvet megérteni.


Használsz-e

accusativus ()

dativus

instrumentalis-comitativus

causalis-finalis

translativus(-factivus)

inessivus

superessivus adessivus )

illativus

sublativus

allativus

elativus

delativus a

ablativus

terminativus

essivus-formalis

essivus-modalis-t?

2010. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én is alkottam, próbálgattam ilyesmit, új nyelvet, szerepjátékhoz.

Úgy csináltam, hogy mivel három nyelven beszélek; magyarul, és angolul és olaszul tanulok jó ideje már, ezeknek megnéztem a nyelvkönyveit, átlapoztam, tanulmányoztam őket a kezdetektől.

Sokáig vizsgáltam őket, figyeltem a hangrendszert, a nyelvtani struktúrákat [pl. agglutináló/izoláló/flektáló], összehasonlítottam őket.

És még a magyar nyelvtankönyvemben is oldalakat nyálaztam át.

Így lépésről lépésre haladtam, a legegyszerűbb mondatszerkezetektől a bonyolultabbakig, képzőkön, jeleken, ragokon át az összetett mondatokig, kötőmódig, stb.

Tipp: írj, jegyzetelj papíron, tollal, a vázlatot, táblázatokat tedd mappába, úgy nem veszik el semmi! :D

2010. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Második: te nyelvekkel foglalkozol? :)

Huhh, hát én nem értek ilyen magas szinten a dologhoz; az is érdekelne például, hogy a hangzását hogyan lehet "megőrízni", tehát hogy hangzásban az újabb és újabb szavak "illeszkedjenek" egymáshoz{tehát ne hangozzon úgy, mint amikor magyarul beszélünk és bevágunk a beszédbe egy tipikus néemt szót :D}, és pl. a magánhanzók "arányát", és a gyakoribb betűkapcsolatokat.

{Nem volt olyan sok leírva, csupán egy pár ötlet szinte, de akkoris sajnálom, hogy elveszett...}

Amúgy köszönöm az eddigi válaszokat :)

2010. jan. 30. 17:57
 6/15 anonim ***** válasza:
52%

Igen, de egyáltalán nem volt szakmai, csak össze-vissza beszéltem, ami csak eszembe jutott nyelvészetből, latinból (:.


A viccet félretéve:

vannak izoláló, flektáló, agglutináló nyelvek

A harmadik válaszoló volt a legtalálóbb. Milyen nyelvet akarsz?

2010. jan. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló: miért b*szod le?

Szerintem nagyon jó ötlet, komolyan. Nekem eszembe se jutott soha, pedig milyen jó:D

Mondjuk nekem nem lenne hozzá türelmem.

Neked azért sok sikert! Remélem még hallok rólad kedves nyelv maker :D

2010. jan. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Hol basztam én le ?

Csak attól nem lesz valami egy külön nyelv, ha új szavakat találok ki.

Elég sok nyelvtani dolgot is érdemes összeegyeztetni. Persze ha hobbiról van szó akkor ilyenek nem is kellenek.

2010. jan. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Negyedik: hát én agglutinálóra és flektálóra gondoltam, bár lehet nem teljesen vagyok tisztában eme két fogalom pontos jelentésével :D A nyelv szerkezetének, nyelvtanjának megalkotása elég nagy feladatnak tűnik, de jelenleg még nagyon a hangtanjával sem vagyok teljesen tisztába, tehát - mint azt írtam -, hogy hogyan kell úgy alkotni szavakat, stb, hogy azok tényleg egy nyelvnek hangozzanak, és ne egy összevisszaságnak.

Ötödik: Köszi, remélem nekem lesz hozzá türelmem és tehetégem :D Amúgy igen, hobbiból csinálnám talán csak, de természetesen nem csupán új szavak megalkotására és már meglévő sablonra történő ráhúzására gondoltam, hanem saját nyelvtan kitalálására is(amiben persze lehetséges(ehm...biztos :D), hogy lesznek dolgok, amik már hasonlítanak egy-két meglévő nyelvhez). Tehát csak hobbiból, nem megváltani akarom én a világot; tudom, hogy van eszperantó, ami mesterséges, és sokaknak jól is jött, mert pl. kaptak diplomát, stb, de nekem nem erre kell :)

2010. jan. 30. 19:36
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi az hogy hogyan? Ebbe pont az a jó, hogy te döntöd el a nyelvtani szabályokat, te határozod meg, hogy a szavaknak milyen hangzása legyen. Még régebben én i szórakoztam ilyennel:D
2010. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!