Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy/Honnan/ tanulhatok meg...

Hogy/Honnan/ tanulhatok meg Dél Koreaiul?

Figyelt kérdés

Üdv!

Az utobbi idoben nagyon elkezdtem erdeklodni a Koreai nyelv irant !

Kerestem, kutattam jegyzeteltem de kicsit kuszak a dolgok. A legynagyobb problemam az egeszben,hogy mindenhol mashogy irjak le az "abc" -t es nem tudom igy jol alkalmazni a Hangul-t. Kérdéseim a kovetkezok lennenek :

-Létezik valami jó Magyar/Koreai (Dél) Nyelvtan könyv? (Ha igen ez hol kaphato?)


-Létezik e olyan oldal /blog ahol ezzel foglalkoznak es teljessen pontossak a "forditasok" illetve nyelv leckek?


-Van e valami kozossegi oldal ami a Koreai kulturaval foglalkozik illetve a nyelvel (es nem csak a kpopal)?


Elore is koszonom a valszokat es a ram szant idot ! Ha lehetseges a valaszokat linkel alatamsztva kuldjetek koszi:3


Ui:Ha van aki otthon van a temaban es kicsit felvilagositana a dolgokrol nyelvrol /kinti dolgokrol szivessen beszelgetnek veleui.:ui.: nem part keresek mielott ez jonne xD csak nagy a tudas szomjam!^^



2014. dec. 7. 09:38
 1/8 Ezeöccá ***** válasza:
90%

Kész. Ekkora értelmetlen barom oldalt, nem enged semmilyen kommentet elküldeni:


Válaszodban egy olyan linket próbáltál elhelyezni, amely esetleg sértheti harmadik fél szerzői jogait, így nem tudjuk azt megjeleníteni a honlapunkon.


Felhívjuk figyelmed, hogy az általad leírtakkal kapcsolatos minden jogi és anyagi felelősség téged terhel!

2014. dec. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ezeöccá ***** válasza:
100%

Szervusz,


én is most kezdtem koreaiul tanulni, elég nehéznek tűnik így az első áttekintés után, valószínűleg nem a hangeul a koreai nyelv legnehezebb része, bár nem teljesen 1:1-ben felel meg a latin betűs átírásnak, amiből legalább 2 féle is van (McCune-Reischauer és az új, hivatalos dél-koreai).


Szerintem mindenképpen érdemes angolul legalább középszinten tudnod, magyar tananyagokra még nem bukkantam, ha viszont valamilyen letöltős oldalon rákeresel arra, hogy "Korean pack", akkor elég sok pdf-et és mp3-at tudsz összeszedni, ami az esetek 90%-ban angol nyelvűeknek készült.


Nekem amiatt tetszik, hogy a szókincs nagyrésze a koreaiban kínai eredetű és emiatt eleve könnyebb valamihez kötni az új szavakat, viszont mivel eltörölték vagy már nem használják a gyakorlatban a hanjákat ezért a kínai tudás nem segít rögtön a szövegek olvasásában, amikor kiszórázom, akkor viszont rájövök, hogy melyik kínai szónak a koreai alakjáról van szó, ez sokat segít.


Engem valami olyasmi érdekelne, ami segít gyakorolni a kiejtést, pl. az 'eo', a 'pp', 'ss', 'kk', stb. még nem teljesen tiszta.

2014. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Ezeöccá ***** válasza:
100%

Ezt töltöttem le épp most: angol és koreai párbeszédek, mp3 (ezt sem engedi linkelni, mekkora tuskóság, keress rá így: 'book2 english korean mp3', első találat, középen az oldalon van egy ilyen, hogy free mp3 download, kattints az 'ALL'-ra, .zip-fájl)


Erre bukkantam még rá, sajnos csak online lehet böngészni, ami eléggé odatesz a dolognak (lassan lapozódik): [nem enged linkelni ez a sutyerák oldal, keress rá erre a Google-ben: 'Scribd com Osváth koreai' ] Ez nem tudom mennyire jó, egy blogon azt írják, jelenleg ez magyarországi koreai oktatás "alapműve", de lehet, hogy egyben az egyetlen is. (Tényleg mindenképp kell az angol).



Engem amúgy a koreai történelem érdekel, észak-déli kapcsolatok, Korea és Kína valamint Korea és Japán viszonya. Nem sokára indítok egy blogfélét, ahol leírom, mire jutottam a kelet-ázsiai nyelvekkel, ha elérhető lesz, szólok. Koreai filmeket egyelőre nem sokat láttam, nekem inkább a régebbi hongkongi filmek világa jön be.


A szótár, amivel dolgozok: [és a változatosság kedvéért ezt a linket se engedik ez retekszaporító honlap, keress rá erre: 'naver Korean dictionary' ] , de a Google Translate is tűrhető egynek, bár kapásból kiszúrtam, hogy a Pyongyangot 북한-nak fordítja, ami Észak-Koreát jelent (déli szóhasználatban) és nem a fővárosát :) Viszont ki tudja ejteni a szavakat, ami elég nagy segítség.

2014. dec. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ezeöccá ***** válasza:
100%

Bocs, minden linket ki kellett szednem, hihetetlen mennyire majomnak nézik az embert ennek az oldalnak a fejlesztői.


Az összes eddigi hozzászólás az enyém, remélem tudtam valamit segíteni, mind a három oldalra rá tudsz akadni, ha a Google-on beírod a kulcsszavakat, amiket írtam.


Bocs mégegyszer.

2014. dec. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%

Én is szeretnék megtanulni, egy korainál próbálkozom kicsit megkértem hogy tanítson..:)

Amúgy youtubon vannak ilyen oktató videók.

2014. dec. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Annyeong!-안녕!

Remélem még nem késő a válaszom. Én egy és fél hónapja tanulok koreaiul, teljesen egyedül, de megbízható forrásokkal. Lehet senkit sem izgat, de szeretném a tapasztalataimmal és a tippjeimmel kezdeni, és utána folytatnám a kérdésre aválaszokkal. Nem csak rizsázni szeretnék, fontos szerepet játszanak ezek a dolgok a koreai nyelv elsajátításában.


Először is, ha egyedül fogsz bele, akkor fontos, hogy ha valami nem megy akkor ne add fel. Ezt könnyű kikerülni, ha van ott valaki akinek nálad több tudása van és tud segíteni. Na nekem ez hiányzott... Ha belevágsz az elkövetkezendők után, mármint amit olvasni fogsz, akkor ezzel kezd. És mivel neked nem egy tanár kell, így ez a támasz lehet egy barát is. Ez talán már könnyebben kivitelezhető, igaz?


A következő tippem az, hogy még ha könyvből is tanulsz, akkor is egy füzetbe te vázlatolj ki mindent. Ez azért fontos, mert a kézírás soha nem sikerül úgy ahogy azt szeretné az ember, gyakorlással se nagyon. Lesznek szép betűid, és lesznek kukába se valóan rondák is.(szerintem nincs is ilyen szószerkezet, de mindegy. Én ilyen vagyok, szóval, ha nem érted amit írok akkor az azért van...)


Én általában mindenfélét firkálgatok a papírra, legtöbbször chibiket,vagy komolyabb rajzokat is. Nekem ezek segítenek, ők az ösztönző kis koreaijaim XD. Emellett színes lapokkal és színes tollakkal is díszítek, de nem csicsázom, az már túlzás lenne. A színes lapok nálam kiegészítések lennének. Pl a napok első szótagja változik csak, utána jön "a hét napja" utószó, ami miatt lesz ez egy napot jelölő szó. Ez csak egx példa volt, épp itt volt előttem és leírtam.


Mindent írj le először magyarul, utána hangeul betűkkel, majd a kiejtést, vagyis nem teljesen, hanem konkrétan írd le betűnként a leírt hangeul szót. Itt egy újabb példa:Szia!(barátilag)-안녕!-Annyeong!(ánnyong!)


Fontos, hogy miközben írod a szavakat ejtsd ki őket. Illetve, ha nem szereted a kpopot, akkor hallgass koreai párbeszédeket tanulás után, ezzel stoktatva magad a nyelvjáráshoz.


Elküldöm azokat a dolgokat amik nekem segítettek, én sem mondom magam profinak, lásd egy és fél hónapja, hogy tanulok koreaiul, de azt már elmondhatom, hogy ha találkoznék egyel, akkor egy alap ismerkedős beszélgetést el tudnék vele beszélgetni, az anyanyelvén. Na de, ha van még bármi kérdésed, akkor az email címemen elérsz, tudom mindenki azt mondja, hogy ha kell segítség akkor én segítek, de utána nem csinál semmit sem... Ahj túl sokat beszélek, vagyis írok, szóval az oldalak, alkalmazások amiket használok, ajánlok azok a következők:

-Google Korean Input-ez egy billentyűzet, melynek segítségével magyarul, illetve koreaiul is írhatsz egyszerre

-Learn korean-50languages - szavak tanulására tökésetes, bár inkább példamondatokkal tanít

-EasyLearnKorean-Koreai tanulás 6000 szavak- szintén szavak elsajátítására alkalmas, bár itt ténylegesen csak a szavak vannak. Az előzőnél nem említettem, hogy játékos feladatok, szókártyák is vannak, ugyan úgy mint az Easynél

-Mondly-ez is az előző kettőhöz hasonló, bár ez csak egy ideig ingyenes...

-Learn korean-grammar-Ha tudsz angolul egy picit, akkor tudhatod, hogy ez nyelvtan, bár inkább mindent összefoglaló alkalmazásnak nevezném. A nyelve angol, szóval, ha nem tudsz angolul, akkor vagy fordítózol, bár az nem megbízható, ellentétben a következő fordítóval.

-Magyar-koreai szótár- teljesen megbízható fordító app

-Tanulj koreaiul- ezt még én is csak ismergetem meg...(szerintem ilyen szó sincs...)


Na térjünk át az oldalakra:

-lillaekovacs.blogspot.com (itt találsz a forrásmegjelölésben egy nevet Harkai Daniella, ha rákattintasz elvisz az ő oldalára, ő egy "magyar nemzetiségű koreai tanár" ott vehetsz leckéket.

-koreainyelv.blog.hu


Nagyon remélem, hogy értékes infókat osztottam meg veled.


Viszlát! ( barátian, szóval nem magázva)-잘

가!-Jal ga! ^^


Lili, avagy Kim Young-jae (Youngi ^^)

2017. aug. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Még mindig Youngi vagyok.


A közösségi oldalakra még ajánlanám a Koreai Kultúrális Központ, ha ezt beírod a keresőbe, ott kell lennie. Emellett rengeteg facebook csoport van, ami nem a kpoppal kapcsolatos, csak szimplán a mi szeretett Koreánkkal. Ha a kúltúra érdekel, illetve egyéb koreai szokások, akkor szintén keress fel, mert van egy privát oldalam, nem osztom meg olyanokkal akik másolnának, ezért privát. Google driveon van, és lényegében ez egy Dél-Koreáról mindent doksi. Találsz itt mindent...de nem ez a fontos.


Nyelvkönyvek:

-Osváth Gábor-Koreai nyelvkönyv

-Lingea koreai társalgás- szótárral és nyelvtani áttekintéssel


Ennyi kiegészítést tennék hozzá


Viszlát!-잘가!-Jal ga!

2017. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Én is kb 1 hónapja kezdtem el koreaiul tanulni a duolingón, szerintem egész jó, viszont ha a Google fordítóba írom be ugyanazt a magyar mondatot, akkor teljesen mást ad ki, mint azon az alkalmazáson,úgyhogy nem tudom melyiket érdemesebb használni, de szerintem a duolingó jó, és ott írni is meg lehet tanulni, és kiírja egy részén az alkalmazásnak hogy melyik jelölés milyen hangot/hangokat jelent.

Kicsit bonyolult, de szerintem megéri én ezt tudom ajánlani.

2023. jún. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!