Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán nyelvet szeretném...

Japán nyelvet szeretném megtanulni és mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
Hellótok Japán nyelvet szeretném megtanulni! Nem hobbiból hanem azért mert érdekel a japán történelem animéket is nézek érdekel a japán nyelv és japánba szeretnék költözni amint lehetséges valaki tudna egykis segitséget adni hogy eddigi tapasztalati allapján hogyan érdemes neki fogni már elkezdtem 1hónapja tanulni de esetleg aki jó oldalakat ami segithet benne azt elfogadnám és japán irást addig hanyagoljam még nem megy nagyon maga a nyelv vagy egyben tanuljam a nyelvel?

2014. dec. 8. 09:43
 1/2 Ezeöccá ***** válasza:
Készülj fel arra, hogy nagyon sok gyakorlást igényel, különösen az írás, ami nélkül csak "analfabétizmus" szintjén lehet tudni a japán nyelvet, és arra is, hogy Japánba nem olyan egyszerű "kiköltözni" még 1-2 évre sem. Legyen egy versenyképes szakmád, amit Japánban is keresnek.
2014. dec. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 SeinHime ***** válasza:

A kanák tanulásával érdemes kezdeni. Először a hiraganákat, utána a katakanákat. Nem érdemes vele túl sokáig szarakodni vele, mi például két hét alatt végigszaladtunk rajta. Esetleg egy négyzetrácsos füzetben tudod őket gyakorolni; érdemes utánanézni a vonássorendnek, és azt is megtanulni, mert nagyon fontos! Mikor ez megvan, utána nekiállhatsz a nyelvtannak. Érdemes a szavakat is megtanulni hozzá, én sajnos elkövettem azt a hibát, hogy csak a nyelvtant tanultam anno, és ez most nagyon szar ^^" Aztán amikor késznek érzed magad, jöhetnek a kanjik, értelemszerűen a könnyebbek először :D

Amúgy egy jó (magyar nyelvű) tanulós oldal: japanpelcek.blogspot.hu

2014. dec. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!