Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Két nyelvet hogyan jobb tanulni?

Két nyelvet hogyan jobb tanulni?

Figyelt kérdés

A magyar mellett tudok németül is.


Most kezdeném az angolt és oroszt, viszont nem tudom, hogy jobb.

Egy-egy napig/hétig csak egy nyelvvel foglalkozni, vagy minden nap mindkettövel?


Akinek van tapasztalata, kérem, adjon tanácsot!


Elöre is köszönöm.


2014. dec. 8. 20:39
 1/3 A kérdező kommentje:
Amit nem írtam le az elöbb: oroszul valamennyit tanultam régebben, de sok éve nem foglalkoztam vele, az angolt meg kicsit értem, de csak passzívan tudok valamennyit belöle.
2014. dec. 8. 20:46
 2/3 anonim ***** válasza:
A heti blokkok jobbnak tűnnek, de ha mondjuk orosz heted van, akkor az előző heti angol ismétlésére szánj napi 5-5 percet, nézd át, amit tanultál, stb... és ugyanígy az angol hét napjain 5-5 percre ismételd végig az előző heti oroszt. Nem nagyon fogod keverni a két nyelvet, ebben biztos vagyok, azonban ne feledkezz meg arról sem, hogy mindkettőt más módon érdemes tanulni, mindkettőben más a nehéz, ezért ne ugyanazt a sémát használd a két nyelv tanulására. Illetve ajánlom, hogy tervezd meg a tanulásodat előre egy excel táblázatban, hogy körülbelül melyik hétre melyik anyagot (pl. angolból első hét a kiejtés, köszönés, stb... oroszból az első hét a cirill ábécé felidézése, köszönések, angolból a második héten az alapvető igék, egyszerű és folyamatos jelen, oroszból a főnevek nyelvtani neme végződés alapján, kivételek, a tárgyeset képzése, így tovább), és próbáld magad tartani a tervhez. Persze így fele olyan gyorsan fogsz csak haladni mind a két nyelvvel, mintha egyiket tanulnád, de én is így tanultam a franciát és az oroszt, nem volt vészesen nehéz :)
2014. dec. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget, jó ötleteket adtál.


A két nyelv különtartása nem nagy gond, mert az angolt németül tanulom, az oroszt meg magyarul - így eleve könnyebb.

Az angolnál föként a nyelvtannal meg a hallás utáni megértéssel vannak problémák, az orosznál meg a szókinccsel, illetve itt is a hallás utánt szövegértelmezésel, az olvasás - a cirill betük - nem gond, ez megy, meg az alapnyelvtani rész is.


Mégegyszer köszi!

2014. dec. 10. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!