Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az tényleg jobb ha az ember...

Az tényleg jobb ha az ember tanul nyelvet pl. napi 5-10 percet?

Figyelt kérdés
Mintha mondjuk hetente 2 órát? Ez azért van, mert kisebb részeket könnyebb megjegyezni, vagy valami más oka van, vagy ez ember függő?
2013. jan. 3. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem napi 5-10 perc nagyon kevés..minimum 30 perc, csak akkor lesz eredményes. 10 perc alatt ne sok mindent lehet megtanulni, begyakorolni.
2013. jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ha tudni akarsz egy nyelvet, mindennap érdemes véle foglalkozni minimum fél órát. Nem kellene itt 4-8-sőt több évet tanulni egy-egy nyelvet. Micsoda idő- és energiapocsékolás, oszt mégis valahol nagyon hátul kullogunk nyelvtudás szempontjából.

Ha van időd napi egy-három órát foglalkozni vele, egy év alatt is meg lehet tanulni egy nyelvet úgy, hogy ne kelljen szégyenkezni, és ami utána jön, már csak a finomítás, magasabb szintre emelés.

:)

2013. jan. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem napi fél órát elég az aktív nyelvtanulásra fordítani, de azt minden nap. Esetleg lehet többet is megszakításokkal. Például fél óra reggel fél óra este. A passzív tanulás lehet hosszabb is. Ezalatt az idegen nyelvű filmnézést, könyvolvasást értem. Ha órákig próbálsz szavakat bemagolni, az csak rövid távon marad meg a memóriában. Ha viszont kisebb lépésekben haladsz, és többet ismételsz, sokkal hatásosabb lesz a nyelvtanulás.
2013. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az 5-10 percet csak úgy hasra ütés szerűen írtam. Sosem mértem még le, hogy mennyit foglalkozom vele. Van hogy talán 1-1,5 órát is (időmtől, helyzettől függ), de van hogy csak kb. negyed órát tudok erre fordítani. A lényeg, hogy hetente max. 1 nap az ami ha kimarad valamilyen oknál fogva, hogy nem jutok el odáig, hogy kinyissak egy könyvet. Mivel teljesen magamtól tanulok, így semmi kötöttségem nincs, ezért van, hogy a szavakkal foglalkozom többet, van hogy a nyelvtannal, aztán az olyan feladatokkal amihez valahol találok hang anyagot. Viszont többen is lehurrognak, hogy így nincs értelme, mert állítólag az sokkal hatékonyabb, ha heti 2-3 egybefüggő órát rászánok, akár egyedül, akár tanárral.
2013. jan. 4. 12:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ezt a programot szoktam használni a szavak ismétlésére:

[link]


Az átnézés, meg az új cuccok beírása nálam nem mindig fér bele 10 percbe, sőt. És akkor még semmi se csináltam.


Ezért a negyedóra nekem elég kevésnek tűnik.

Heti 2 óra egyszerűen kevés.

Heti 10 órát szoktak javasolni, azzal már lehet értelmes idő alatt fejlődést elérni. Szóval napi 1 óra, persze, hogy nem egyszerű, de ha belegondolsz, mennyi üresjárat van a napodban, amikor igazából semmit se csinálsz, akkor ennyi időt össze lehet hozni.


Persze ha könyvből akarsz tanulni, ahhoz le kell ülni, és nyugalomnak kell lennie, úgyhogy érdemes más módon is magadba szívni a tudást, ami rugalmasabb.

Én például szókártyákat csinálok magamnak, amíg vársz a zebránál a zöldre, addig is elő lehet kapni és elolvasni 2-3-at.


És ez csak az aktív része, filmnézés, random szövegek hallgatása még ezen felül is ajánlott, szerintem. Azért, hogy körülvegyen az idegen nyelv.

2013. jan. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Szókártyákkal én is próbálkoztam, de mire kinéztem a szavakat, meg ráírtam "kártyákra", addigra már meg is tanultam, úgyhogy ezt már nem csinálom. A nyelvtan, meg nem túl bonyolult, ha magyarul van a magyarázat. Viszont, vannak nem túl egyszerű gyakorlatok, amiket nem tudok ellenőrizni, mert olyan könyvet sehol nem találok ahol van megoldás is. De a legfontosabb a hang anyag, mert ha csak úgy hallom (tehát nem egy filmet nézek) akkor elég sok részt nem értek. Viszont tényleg elég sok 10-20 perces üres járat van, amikor tanulhatok.
2013. jan. 4. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!