Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Épp azt olvasom az egyik...

Épp azt olvasom az egyik könyvben, hogy vannak szavak, amelyeket főnévként is, és igeként is használhatunk. Milyen szabály vonatkozik rájuk?

Figyelt kérdés

Néhány pl. fel van sorolva, mint

pl. I looked in the paper. I had a look in the paper.

vagy We rested for a while. We had a short rest. De nem nagyon ír szabályt, hogy milyen szavaknál alkalmazható ez. Mindegyiknél?


2014. dec. 24. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyon egyedi.

Mondhatnám előbb a mondatban betöltött hely az ami meghatározza,hogy most igeként,főnévként vagy melléknévként használod,de ez még kevés,mert lehet,hogy igeként is több jelentéssel bír.


Igazából ha találkozom velük,akkor a szövegkörnyezet az,ami meghatározza jelentésüket.


Ráadásul vannak a phrasal verbs-ek ahol valamit még az ige mellé raknak és onnantól teljesen mást fog jelenteni,mint eredetileg. Rengeteg ilyen van és egynek sokszor több jelentése is van.


Olyan is van ,hogy egy ige folyamatos és szimpla formája más jelentéssel bír.



Ezért jók a sokak által említett egynyelvű szótárak,mint pl. ez:

[link]


Jó esetben példákat is írnak.


És ha még mindez nem lenne elég,akkor elég sok kifejezés is van ami a phrasal verb-ekhez bár hasonlóak,de ezek inkább mondások vagy kifejezések.

2014. dec. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem sok van ilyen -

Meg nagyon sokszor véletlen egybeesés

2014. dec. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg sokszor van az, h máshol van a hangsúly ha főnév, máshol ha igeként van használva
2014. dec. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Általában ez a tipikus, talán úgy 80-90%ban:

főnév: 'progress

ige: pro'gress

2014. dec. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 chtt ***** válasza:

"Nem sok van ilyen"

Egy fenyőt nem, majd' minden második-harmadik ige egyben főnév is... de jól írta az egyes és a négyes: a szövegkörnyezetből kiderül (általában, mer' azért álltam én már mondat előtt, és csak bámultam, mint bornyú az új kapura:)), ill. a főnévnél többnyire elöl a hangsúly, igénél nem... írott szövegben ez azonban nem igazán segítség. Szabály szerintem nincs rá. :)

2014. dec. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én láttam egy videót arról,hogy hova rakjad a hangsúlyt,de mindig volt egy csomó kivétel. A vége az volt,hogy jobb,ha nem erőlteted ha nem tudod hova kell rakni,mert az még rosszabb:)
2014. dec. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!