Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell nyelvet tanulni?

Hogyan kell nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Az van, hogy idén kezdtem nyelvi előkészítőt gimiben, angol emelt szinten 15óra/hét, az 1. év lesz csak ilyen.


Általánosban ugye heti 5 angol volt.

A tantárgyakat könnyen megtanultam, jó eszem van, nem magoltam soha, töriből szinte magam előtt láttam a múltat és jött magától :)

Az angol nem volt olyan sok, szerettem mert a tanár elmagyarázta a szabályt és az alapján minden mondatot kidolgoztunk.


Vagyis fordítani már elég jól megy


Itt úgy van, hogy egy héten tíz óra rendes angol, maradék 5 pedig beszélgetés.


Olyan könyv van, amiben kérdések vannak különböző témakörből. pl.: család

És pl egy héten 30 kérdés, aztán felelünk, társalgás gyakorlása, mert ugye vizsgatétel is van közte.


Az angol oké, szabály, aztán mondat fordítás, szerkesztés.


De itt meg kell tanulni a hosszú választ és ez nem olyan mint a töri, meg más nyelv.


Szóval a szabály oké, de angol szöveget hogyan lehet megtanulni, muszáj magolni?

Mert az a gyengém, eddig az értés óvott meg a hosszú tanulástól, de itt magolni kell?


Meg azért adhattok pár tippet a sima angolra is.


A kérdés adott:

Hogyan kell nyelvet/angolt tanulni, mert ez sajna nem egy történet, ami jön magától :$



2014. nov. 3. 00:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát pedig az egészet úgy kell kezelni, mint egy történetet, ami jön magától. Ebből látszik milyen ostoba az oktatási rendszer.

Nem úgy kell nyelvet tanulni, hogy sablon dolgokat bemagol az ember...megkérdezik tőled, hogy milyen biciklid van, és te azt mondod, hogy piros, mert azt magoltatták be veled gimiben?


Sz*rd le mit mond a tanár. Felteszi a kérdést, és te a saját szavaiddal válaszolj rá. Természetesen helyes is legyen, de ne magold be az előre megírt válaszokat, mert akkor később sokkal nehezebb lesz megtanulnod beszélni, mert az agyad arra fog ráállni, hogy mindig a szádba adták azt, amit mondanod kell, és egy értelmes gondolat nem született saját magadtól.

2014. nov. 3. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, de még azért nem tudunk olyan jól, lehet elmondanám, de lassan, akadozva, gondolkodva, és erre kapnék kb. egy 2-est.


Vannak olyan válaszok, amiket könnyű elmondani saját magam, de vannak, amikre hosszú válasz kell, és az a baj, hogy mindig minden k.urva kérdésre kell legalább 5 sor bő válasz, azt hiszi, hogy ettől jobb lesz?

Nem értem.....

Erre valami tanács?


Amúgy ment a zöld

2014. nov. 3. 14:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudok jobbat tanácsolni, csak azt, hogy ne magold be, hanem értsd meg a választ. Mert oké, hogy vannak olyan angol idiómák, kifejezések, amiket csuklóból rá lehet/kell vágni kérdésekre, és azt nem tudod úgy magyarról angolra lefordítani, hogy az angolul értelmesen is hangozzon.


Pl.: copy that - vettem (az adást)

vagy ami elég gyakran elhangzik: i get it - értem

Szóval vannak ilyen kifejezések, amiket érdemes tudni.


De az ilyen 5 soros válaszokat hülyeség megjegyezni. A szerkezetét kell tudnod, és azt, hogy mit akar ezzel elmondani a válasz. Hogy ha tőled is megkérdezik, akkor te is tudj rá így válaszolni. Nem kell megijedni attól, hogy az 5 sor, ha átlátod a lényegét.


Én ilyen módszerrel vittem végig a középsulit, ezért voltam csak legjobb esetben is 3-as, mert nem voltam hajlandó megtanulni ezeket a szarokat.

Érettségim 5-ös lett, de azért, mert úgy csináltam ezeket, ahogy most leírtam.

2014. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!