Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg EGY év...

Hogyan tanuljak meg EGY év alatt angolul? (21/L)

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon rossz az angoltudásom, én pedig eddig nem is nagyon törtem magam miatta. A középiskolában az egyik tanárom nagyon elvette a kedvem az egésztől (kiröhögött, ha nem jól mondtunk valamit), azóta pedig nem is töröm már magam. És ez meg is látszódik a nyelvtudásomon.

Egy év múlva lenne egy lehetőségem, hogy külföldön tanuljak, de ehhez az kell, hogy az angolom erős(ebb) legyen.

Középszinten csak érettségim van angolból (akkor 3-ast kaptam), és nincs mit szépíteni, tényleg szörnyű vagyok.

Viszont hajlandó leszek mindent elkövetni, hogy ez változzon.

Nektek mi vált be a tanulás szempontjából? Egy év elég lehet, hogy látványosan fejlődjek?



2014. dec. 27. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:

ha kitartó vagy és szorgalmas, lehetséges

de akkor minden nap kell tanulnod egy kicsit, pihenésként angolul nézz filmet/sorozatot (az elején felirattal, később anélkül próbálj minél többet megérteni)

szerezz be egy jó könyvet ami alapján tudsz haladni vagy kereshetsz neten is feladatokat, szövegeket

de lehet szükséged lesz segítségre és kell majd egy magántanár

a legfontosabb, hogy minden nap használd egy kicsit az angolt, ha nincs időd vagy fáradt vagy, 10 percet akkor is szánj rá

és a másik, ne kényszerből csináld, motiváld magad és úgy tanuld, gyakorold, hogy élvezetesebb legyen, nehogy megutáld a végén és abbahagyd az egészet

most rossz élmény fűződik hozzá, ezt kell megváltoztatni

2014. dec. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
és járj el egy jó tanárhoz akinek van fogalma arról hogy mi az hogy angol tanítás
2014. dec. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

12.ben októbertől kezdtem el járni magántanárhoz. El tudtam mondani a nevemet.. az egyetlen helyes mondatom az volt. Szavakat tudtam kb.-re.

Heti 2x 90 perc, otthon sok tanulás, nyelvvizsga előtti 1 hónapban heti 3x 90 perc. Májusban megírtam a nylevvizsgát és meg is lett. Középfok, angol, TELC, pedig nem vagyok egy etalon. Szerintem egy rettentő jó beszédcentrikus tanár a kulcs az egésznek és nem mellesleg a kitartás. Hajrá! :)

2014. dec. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csodálkoznék ha sikerülne. Én 4 éve tanulom és 12 nyelvvizsgán voltam eddig.
2014. dec. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4


akkor egyértelmű hogy rossz volt a tanárválasztás


mivel egy jó tanár meg tudja mondani, hogy mikor állsz készen a vizsgára és meg is mondja. Így egy jó tanár mellett nincs 12 rontott nyelvvizsga

2014. dec. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!