Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül vagy angolul tanuljak?

Németül vagy angolul tanuljak?

Figyelt kérdés
most kelet-németben élünk,de nem tetszik a hely,csak itt adodott munka. általánosban németet tanultam,akkor azt hittem tetszik a nyelv,de mikor kiköltöztem rájöttem mégsem. minden amit szeretek angol,a zenék,filmek,stb.. viszont. ha közel akarok maradni magyarországhoz,a legevidensebb lehetőségek ausztria,és svájc tűnik.közelebb van,most 1000km-re lakunk kb. de igy elment a kedvem a német tanulástól,és mivel itt kényszerből németet kéne tanulni,az angoltól is elment a kedvem. nem tudom mit csináljak,igy egyikkel sem haladok. tudom h itt mindenki tud angolul,de mégiscsak jobban szeretnek beszélni a saját nyelvükön.ha ugy alakulna ausztiába is szivesen költöznék,sok a magyar,tetszik a hely,közelebb van,nem is olyan szigorúak,mint a németek,13.14.havi nyugdij is van. én még tapasztalatlan vagyok,de ezek az érveim.

#német #vs. angol
2014. okt. 25. 18:28
 1/1 anonim ***** válasza:
Tanuld a németet, az jön le a szövegedből, hogy sokkal nagyobb szükséged van a munka miatt a németre. Munka az első, a szórakozás csak utána, a munkád elvileg németet igényel, akkor szerintem először fejleszd a németed, aztán ha már jól boldogulsz vele, akkor kezd el az angolt is. De a munka nagyon fontos, meg az hogy megértesd magad az ottani környezetben, így mindenképpen a németet mondanám a fontossági listán elsőnek.
2014. okt. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!