Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az Xmas és a...

Mi a különbség az Xmas és a Christmas között?

Figyelt kérdés
Németes vagyok,tudom ,hogy mindegyik Karácsonyt jelent,de van valami különbség esetleg ?

2014. dec. 27. 11:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Az Xmas valami pogány kitaláltság. A lényege hogy nincs benne a Krisztus szó....
2014. dec. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Semmi, pusztán egy rövidítés.
2014. dec. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
A 2. választ erősítem: semmi, csak a Xmas laza, informális rövidítés, a Christmas meg a rendes "hivatalos" szó.
2014. dec. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat ! :)
2014. dec. 27. 12:44
 5/11 anonim válasza:
38%
a hülye amerikaiak találták ki mert nemtudták leírni a christmas-t és valljuk be azért az Xmas sokkal egyszerübb
2014. dec. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
Az Xmas egy rövidítés, a közhiedelemmel ellentétben nem pogány és nem szekuláris eredetű, több mint 500 éve használatos valamilyen formában és igenis benne van Krisztus. Az az X ugyanis a görög khi betű, khi mint Khrisztosz.
2014. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi köszi :)
2014. dec. 27. 19:18
 8/11 anonim válasza:

Nem mindenki keresztény ezért a Krisztus nem feltétlenül elfogadott/megszokott ezért használnak egy jelzőt amit a pogányokra ragasztottak.(nem keresztényekre)

Mivel a karácsony ünnep a nem keresztény országokban is ezért szükség volt egy kevésbé "sértő" elnevezésre.

Mivel a szent földön nem ünnep csak a lakosság igen kis százaléka ünnepli a "chág hámolád" ünnepét helyette a Chanuka ünnepe van ami egy kicsit más.Mivel nem csak a szent földön él ez a többség hanem keresztény országokban is így kitaláltak egy köztes kifejezést Xmas néven.

2014. dec. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,bár nem nagyon értem,hogy a nem keresztény emberek miért ünnepelik a Karácsonyt,mert Karácsony Jézus születéséről szól,és ha nem hisznek bent akkor miért ünneplik.
2014. dec. 28. 19:10
 10/11 anonim válasza:

A karácsony már rég nem erről szól hanem a vásárlás ünnepe.

A Magyarországon élő arab zsidó kinai kóreai... és sorolhatnám nem keresztények ugyanúgy ünneplik karácsonyt még ha nem is az ők vallásuk de az üzlet az üzlet.Elgondolkodtál azon hogy csak Európában és az egyesült államokban mennyi nem keresztény él aki ha akarja ha nem munkaszüneti napként éli meg ezt az ünnepet? na nekik Xmas.

2014. dec. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!