Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgával rendelkezők...

Nyelvvizsgával rendelkezők írjatok, milyen volt a szóbeli rész, milyen vizsgát tettetek, mire érdemes odafigyelni, hogy több pontot szerezzünk?

Figyelt kérdés
2014. dec. 28. 18:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

A lényeg, hogy beszélj, folyamatosan. Persze nem elhanyagolandó a nyelvtani része sem. Tetszik a vizsgáztatóknak, ha különféle kifejezéseket mondasz pl.: flora and fauna- növény és állatvilág, like a bull in a chinese shop-elefánt a porcelánboltban magyar megfelelője, take the cake- viszi a pálmát stb. Tapasztalataim alapján és a nyelvtanárom is mondta, hogy erre felcsillan a szemük.

Én TELC-en voltam szóbelizni. Ott egy másik vizsgázóval beszélgetsz.Részenként 1-1 visszakérdezés kell a társadhoz, de én többet is kérdeztem és nem az volt, hogy ő elmondta én kérdeztem én elmondtam ő kérdezett, hanem már egy beszélgetés alakult ki.

Tehát a lényeg, beszélj folyamatosan és ha lehet helyesen, kifejezéseket elvethetsz, kérdéseket feltéve beszélgetést kezdeményezhetsz vele. Ennyi a titok nyitja, legalábbis szerintem.

2014. dec. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%
Jaj azt elfelejtettem írni, hogy angol közép.
2014. dec. 28. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nekem ECL közép úgyszint
2014. dec. 28. 20:05
 4/11 A kérdező kommentje:
érdekes hogy a TELC-et tetted, itthon nem akkreditált, külföldre kellett?
2014. dec. 28. 20:06
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

A TELC államilag- és nemzetközileg elismert nyelvvizsgát ad.

Egy kemény borításút ad- az az állami

Pár lap- az meg a nemzetközi

(első és második is voltam egyben)

2014. dec. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Összekevertem az LCCI al :D
2014. dec. 28. 21:02
 7/11 anonim ***** válasza:

En Origo nyelvvizsgan voltam, szerintem teljesen felesleges kozepfokon barmelyik masikra menni, ha kulfoldre akarsz menni es nemzetkozi kell(bar egyebkent telc is hiaba "nemzetkozi", TOEFL, cambridge-en kivul a tobbit kb leszarjak kulfoldon) akkor abbol ugyis felsofokut kell majd csinalni.


En nem kampanyolni akarok a rigo mellett, csupan ez a legkonnyebb. End szemely szerint semmit seem keszultem ra es boven atmentem rajta, that ha van egy alsp szokincsed es keeps vagy vele folyamatos mondatalkotasra, akkor az ide pontosan eleg.


Ha nagyon nem szimpatizalsz az origoval, mondjuk a magno resze miatt(bar angolon konnyuek szoktak lenni a magnok), akkor esetleg meg az ecl is Jo lehetoseg.:)

2014. dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok me haragudj, nem neztem hogy eclre mesz. Ez esetben ugyaaz igaz, mint az origora, csak
2014. dec. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
jaj felbeszakadt az hsz benazok itt:D szoval annyi a fontos, hogy egy jo partnert valassz a beszelgeteshez.
2014. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Értem, hát választásra nincs lehetőségem, inkább előre bekészülök a lehetőségekre, hogy legyen mire válaszolni ilyen alap kérdésekre.


Azt nemtudjátok, (a nyelvtan, írásbeli rész nagyon megy) hogy a szóbeli teljes egészében kell 40% os legyen min. vagy még a szóbelin belül a CD hallgatás és a beszédkészség is külön külön 40% alá nem eshet?

2014. dec. 29. 03:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!