Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha nyelvvizsgán csak a szóbeli...

Ha nyelvvizsgán csak a szóbeli rész sikerült, azért is jár többletpont felvételinél?

Figyelt kérdés

Telcnél nyelvvizsgáztam, B2 angol, a szóbeli sikerült is, de ha az írásbelit júniusig nem tudom elvégezni, akkor nem jár többletpont?


Most fogom megkapni a szóbeli vizsgabizonyítványomat, és ha írásbeliből is meglesz, akkor utána igényelhető komplex? Mert valahol azt olvastam, hogy csak a komplex elfogadott külföldön, amit nem nagyon értek, de ez lehet nem így van.


És mi van, ha mondjuk máshol akarok írásbelizni, az is korrekt, nem nézi senki?



2015. jan. 10. 13:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Komplex nyelvvizsgáért jár csak a többletpont, ami annyit tesz, hogy írásbeli+szóbeli. Az, hogy neked most egy bizonyítványban van, vagy kettőben, az a kutyát nem érdekli, a két bizonyítványból sem tudsz egyet csinálni/igényelni. Ezzel meg is válaszoltam az első és második kérdésed.

Ott vizsgázhatsz, ahol csak akarsz, a lényeg, hogy mind a két nyelvvizsgatípust elfogadja az állam! Ha külföldön szeretnél tanulni, ott úgyis spéci nyelvvizsgát kérnek, pl IELTS, a telccel nem érsz kint semmit.

2015. jan. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Mondjuk azzal vitatkoznék, hogy telccel nem érsz semmit külföldi továbbtanulásnál. Ismerősöm Finnországot ajánlja nagyon, ott azt mondja, hogy nem is kötelező, hogy legyen nyelvvizsgád, csak egy tesztet kell kitöltened.

2015. jan. 10. 13:50
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az rendben van, de a legtöbb esetben bizonyos nyelvismeretet és nyelvvizsgatípust kérnek. És ha kérnek valamilyet, akkor a telc biztos nem lesz benne, ezt garantálom. :-)

Az más kérdés, hogy egyáltalán nem is kötelező a nyelvvizsga.

2015. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Fél nyelvvizsgáért nem jár többletpont

De a másik részt nyugodtan le lehet tenni másik vizsga

központnál pl. Dexam

2015. jan. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Vagy mehetsz még pl. ITK (Origo)-ra, ECL-re, Euro-ra

Társalkodóra

2015. jan. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mivel én most érettségizek, azért jó lenne, ha nyár előtt még a kezemben lehetne az írásbeli is. 58,67% lett az írásbelim, és úgy érzem, nem tudnám jobban következő alkalomkor sem, nagy lutri az egész. Aki mellettem ült, ő már rengetegszer volt a Telc-nél, és mindig 1-2 pont kellett volna neki, ezért van egy olyan gyanúm, hogy ügyeskednek ezek ott.


BME egynyelvű feladatsort néztem, lehet azt megpróbálom. Ott a tippelgetős rész is könnyebb. 5 üres helyre 6 szöveg jut ott, a Telc-nél 5 szöveghez 10 cím, illetve 10 szöveghez 13 cím, de van olyan szöveg, amihez egy cím se jó, szóval lutri a Telc szerintem.


Olvastam, hogy BME-n szótárat is lehet használni?

Szóval akkor az duplán könnyebb.

Ja és olcsóbb is...

És ha jól tudom, az is nemzetközileg elfogadott, de már csak az érdekel, hogy vegyenek fel egyetemre :D

Külföldre meg ahogy hallom, mindegy milyen nyelvvizsgád van, ha dolgozni akarsz

2015. jan. 10. 17:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Használható szótár a BME-n. Nem tudom, minek pontozták le a 4-es választ, pedig az helyes.
2015. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!