Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvtanulóknak írt...

Milyen nyelvtanulóknak írt szótárkönyvből tanulhatnék (angol)?

Figyelt kérdés

(Angol -nyelvvizsga valahol júniusban)

Eddig az ajánlott módon tanultam (iskolában nem). Sokat olvastam csökkentett szókincsű könyveket és hallgattam listeningeket leirattal, hallgattam filmeket, hangoskönyveket, használtam az alapszótanító mobil programokat. Szeptember óta napi szinten foglalkozok az angollal.

De nem tanári segítséggel tanultam, hanem amivel épp találkoztam, azt tanultam meg.

Viszont igen nagy hiányosságaim vannak (most elkezdtem tanárhoz járni, mert kötelező a nyelvvizsga sajnos)

Leginkább igék terén vagyok lemaradva:( Level 1, tök alap kezdőknek készített listeningeket hallgattam most, és voltak benne ismeretlen szavak! Eddig is szorongtam és rettegtem a nyelvvizsgától, hát most még inkább...

Kb. esélytelennek érzem

Valami olyasmi könyv kellene, amivel kitölthetem a lyukakat a szókincsemben.

1 hónap alatt angolul megvolt

Temaitkus nyelvvizsga szótárt szókártyázgatom most és a Felvégi Zsuzsanna B1 B2-t


(Persze úgy tanulom a szavakat, hogy közben olvasok és hallgatok is, hogy minél több cetlizett szó előkerüljön és szövegkörnyezetben lássam és megmaradjon - de eddig nagyon sok szóval nem találkoztam a sima olvasgatós módszerrel,kicsit rá kell segíteni)


2015. jan. 13. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, hogy őszinte legyek, én ezt egyszerűen nem tudom elképzelni. Ha ezt mind csinálod, akkor teljesen lehetetlen, hogy ne maradjanak meg a szavak. Legfeljebb szótározni kell őket, és néha átnézni. De az újra és újra különböző olvasott és hallott szövegekben előforduló szavak muszáj, hogy megragadjanak. Aztán már törekedni kell arra, hogy beépítsd őket a beszédbe és az írásodba. Magolni szavakat nem lehet.
2015. jan. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát én már nem tudom..

így nem jó, úgy nem megy..

kész katasztrófa ez az egész

2015. jan. 13. 21:03
 3/6 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk egy szövegben találkozok egy új szóval, azt hogyan jegyezzem meg, ha nem lehet magolni?
2015. jan. 13. 21:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiírod egy füzetbe, esetleg cédulára, ha ahhoz több kedved van, én mondjuk a füzetre szavazok, de vannak online lehetőségek is pl quizlet.com. Mivel több jelentésük is van, mindig írd ki azt, ami éppen előfordult. Néha átfutod, de a szavaknak pont az a sajátosságuk, hogy előfordulnak. Ha másodszor látod, ismerős lehet, de még nem emlékszel a jelentésére, harmadszorra már szövegkörnyezetben beugrik a jelentése is, aztán már tudod használni is.
2015. jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mióta tanulod a nyelvet?
2015. jan. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még csak két éve:(
2015. jan. 15. 09:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!