Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, mit tegyek?...

Mit gondoltok, mit tegyek? (infók lent! )

Figyelt kérdés

Szóval, dilemma előtt állok és szeretném minél több embernek kikérni a véleményét. Most készülök gimibe és 5 éve tanulom az angol nyelvet. 2 és fél éve van egy rohadt jó magántanárom, akivel már a haladó felvételi szinten is valamivel tovább tartok tudásban.

Az a helyzet, hogy készültünk a Nyek (nyelvi előkészítő)-s osztály szóbelijére, de mivel vele továbbra is fogok tanulni, nem tudom, megéri-e öt éves képzésre menni. Az első évben ugye csak matekunk meg infónk lenne a nyelvek mellett, de én azokat nem csípem. Viszont már kidolgoztam az összes szóbelis témát, már próbafelmondtam is és nem akarom, hogy mindez a semmiért legyen.

A kérdés: Szerintetek menjek nyelvis tagozatra a leírtakat figyelembe véve? Mi lesz, ha megbánom? Igazából ettől félek a legjobban.

Hozzáfűzném még, hogy a szorgalmammal semmi probléma sincs. Általánosban nagyon pocsék a nyelvtanár, semmit sem tanulunk rendesen, ezért járok különórákra. Az a tanár úgy felhúzott két év alatt, hogy csak néztem. Hogy legyen ez a gimi alatt?

Előre is köszönöm a tanácsokat! ^-^



2015. jan. 13. 20:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Én szerintem felesleges nyelvi tagozatra menni! Ha jó vagy, és ugyanúgy foglalkozol a nyelvvel, baromság elpazarolni egy évet az életedből. A mostani évfolyamtársaid, osztálytársaid nagy része érettségizni fognak akkor, amikor Te még csak 3. osztályos leszel. Kb. akkor látod be, hogy semmi értelme nem volt ennek. Kicsit persze muszáj előbbre látni! Ha érdekel a nyelv, akkor tényleg kontrázz rá a nyelvre a 4 év alatt (nem 5), csináld meg a nyelvvizsgát, majd célozz meg egy egyetemet, és haladj előre!


"Viszont már kidolgoztam az összes szóbelis témát, már próbafelmondtam is és nem akarom, hogy mindez a semmiért legyen."


Ez meg nagy hülyeség. A megtanult anyag soha sem semmis! :)


Sok szerencsét!

2015. jan. 14. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!