Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehet ilyen rövid idő alatt...

Lehet ilyen rövid idő alatt megtanulni németül?

Figyelt kérdés
Kezdem az elejéről: általános iskolában 8 évig angolt tanultam, itt középiskolában meg a németet vettem fel első nyelvnek, hogy két nyelven tudjak viszonylag egyenlő szinten beszélni. 5 évesbe járok, és volt egy nyelvi előkészítős évem (9.-ben), amikor kb. heti 8-10 órám volt két különböző tanárral, egy anyanyelvivel, és egy magyar-német szakos tanárral. 10.-től kezdve már csak az anyanyelvi tanár tanít minket, de neki a fegyelmezés nem az erőssége és ezért eléggé szétcsúsznak az órák, emiatt sajnos a 9.-ben tanultakon kívül igazából nem sok minden maradt meg. Most úgy állunk, hogy ebben az évben lesz a kisérettségi (jövőre a rendes) és tudom magamról, hogy szinte semennyire se tudok németül. A szóbeli tételekből felelgetünk folyamatosan, azokat mind lefordítom, megtanulom magamtól, és 4-5-re felelek le belőlük, de az írásbeli készségem németből az alap szintet se üti meg, és ezért félek, hogy rosszul fog sikerülni az érettségim (esetleg meg is bukok). Szóval a kérdésem: meg tudok-e tanulni rendesen németül a rendes érettségiig, és ha igen akkor hogyan? Tudtok tanulási tippeket adni ezzel kapcsolatban? Előre köszönöm a segítséget, és bocs a helyesírási hibákért, eléggé lefárasztott a mai nap.

2015. jan. 14. 19:46
 1/2 Sidel ***** válasza:

Klassz kis nyelviskolák vannak, jó nyelvtanfolyamokkal, ha van rá pénz.

Ha közel ingyen szeretnéd, szerintem akkor is érdemes beszerezni hozzá könyveket, legalább a nyelvtani részről, illetve vannak olyan könyvek is, ahol bizonyos nyelvvizsgaszinteken vannak témánként kérdések, szavak és példabeszédek. (Ez a szókincs fejlesztésében segít inkább.)

Ezen felül ott van az internet is. Ha konkrét problémád van a nyelvtannal, akkor rá tudsz keresni és rengeteg találatot dob ki a google.

Milyen szinten akarsz érettségizni? Csak érettségi szinten akarsz tudni németül, vagy nyelvvizsga szinten? Az egész attól függ, te mennyi időt szánsz rá, mennyire veszed komolyan, mennyire vagy elhivatott.

Én gimiben végig hármas voltam németből, emelt német tagozaton. Az osztályban a legrosszabbak között voltam. Aztán érettségi előtti januárban elmentem egy ÖSD-s felsőfokú nyelvvizsga felkészítőre, amihez járt akkor egy próba szóbeli nyelvvizsga is... utána háromszor mentem el vizsgázni (mindig máshonnan és mindig csak 1-2 pont hiányzott). Harmadikra meglett. Ehhez német filmeket néztem német felirattal, a mobilomra német hanganyagokat töltöttem és azt hallgattam suliba menet. Az utcán, vagy itthon is szituációkat képzeltem el, elképzeltem mit mondanék az adott helyzetekben és ha valami szó hiányzott a szókincsemből, akkor megnéztem a szótárban. Öcsémmel is németeztem, az is sokat segített. (mai napig sokat segít... hétvégén pl. a Beruf témát vesszük át, mert jövőhéten TZ-je lesz)

A nyelvtannal szerencsém volt, mert jó tanárunk volt, de azért szereztem be arról is könyvet, összefoglalókat. Konjunktiv II-höz például a neten találtam nagyon jó anyagot, mikor pár hónapja öcsémék abból írtak.

Szóval érdemes körülnézned a könyvesboltokban, neten egyaránt. Nézd meg az otthoni DVD-ket, hátha van valamelyik német nyelven is (erre sajna nem sok esély van... én is csak kettőt találtam: Eragon, Prince of Persia... utóbbit már vagy 20-szor láttam németül... ha pedig van valami német együttes, amit szeretsz, az is segít... neten valahol mintha láttam volna, hogy német rádiókba is bele lehet hallgatni... ez hallott szövegértésnél sokat segít, mert ott nem a legtisztább és legHochdeutschabb kiejtéssel operálnak...

(Nem volt égbekiáltó helyesírási hiba, olyan se, amit észre vettem volna, de tetszik, hogy vannak még olyanok, akik az ilyenekre figyelnek.)

2015. jan. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Még csak a középszintű érettségit célzom meg, és ha már jobban megy a német, akkor majd szóba jöhet egy nyelvvizsga is. Köszönöm a segítséget!
2015. jan. 15. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!