Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az orosz vagy a spanyol nyelv...

Az orosz vagy a spanyol nyelv lenne hasznosabb az angol mellett?

Figyelt kérdés
Az oroszt érzem hasznosabbnak, de a spanyol jobban vonz...
2015. jan. 14. 22:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Az orosz egyértelműen több lehetőséget ad helyben.

A spanyol akkor jó, ha az USA-ban fogsz dolgozni.

2015. jan. 14. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
A jelenlegi politikai helyzetben a magyar helyett is jobb az orosz...
2015. jan. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
39%

Ez talán nem a legtökéletesebb válasz lesz,de ha a spanyol vonz jobban,szerintem tanuld azt.Ha azt választod,még könnyebben fog menni,használni is talán többet fogod,hiszen az tetszik jobban.

Az orosz is nagyon hasznos nyelv,de szerintem az angol mellé a spanyol is jó választás,ha jól megtanulod.

2015. jan. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zyebra ***** válasza:
57%
Én lassan 3 éve tanulom azt a borzalmas oroszt,de a szívem mélyén mindig is spanyolt akartam tanulni.Az orosznak így áltam neki:meg kell tanulnod Rebeka,mert ez hasznosabb,mint a Spanyol.Csakhogy hiába minden nem megy.Nem ezt a nyelvet akartam tanulni,ezért nincs motivációm,sőt egyenesen meg is útáltam az oroszt.Egy hónapja otthon, elkezdtem tanulni a Spanyolt,teljesen egyedül,de már most többet tudok belőle,mint a 3 éve tanult Oroszból.Azt tanuld,ami tetszik.Amúgy a Spanyol is hasznos,mert az Angol után ezt a nyelvet beszélik a legtöbben.Például a szüleim barkácsboltjának a beszállítói között baromi sok a Spanyol,míg Orosz egy sincs.Hallgass a szívedre!
2015. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 demonlord90 ***** válasza:
57%
Attól függ, hogy inkább Kelet fele orientálódsz vagy Latin-Amerika felé. Az oroszban az a jó, hogy valamennyi poszt-szovjet országban vagy szláv országban megérteted magad (ahol egyébként kb. senki nem beszél angolul), spanyollal pedig az amerikai kettős-kontinensen mész többre
2015. jan. 29. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Mancsok mentek!- és a francia lett a befutó...:)
2015. jan. 30. 13:56
 7/7 anonim ***** válasza:
40%
Suliban vagy hobbi?
2015. jún. 4. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!