Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Érdemes franciát tanulni...

Érdemes franciát tanulni (angol mellett)? Milyenek a francia emberek? (minden érdekel róluk)

Figyelt kérdés

Bármi jöhet, pl. nehéz-e munkát találni, magát a nyelvet mennyire nehéz megtanulni(angol mellett), az emberek nagyképűek-e, milyenek a fizetések, milyenek az árak, minden érdekel.


Jövőre 2. nyelvnek ezt szeretném gimiben tanulni, de félek, mert állítólag a franciák nagyképűek és bunkók, meg hogy a francia nyelvvel nem érünk semmit és amúgy is nagyon nehéz.


Esetleg a spanyollal összehasonlítva melyiket éri meg tanulni?(németet semmiképpen sem fogok, úgyhogy ez nincs a számításban)


Felpontozom a válaszadókat!!:)

15/L



2013. dec. 13. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
55%

"francia nyelvvel nem érünk semmit és amúgy is nagyon nehéz"-ez így van !! tanultam franciát, nyelvvizsgám is van és semmit hasznát nem vettem, jobban tettem volna, ha azt a pénzt és időt a német megtanulására használtam volna fel !

A spanyol könnyebb...de annak sincs több haszna errefelé, ha nagyon nem akarsz németet tanulni, akkor tanulj oroszt.

A franciák kedvesek ahhoz, aki beszéli a nyelvüket, azt nem állítanám hogy "nagyképűek és bunkók", ez nem igaz.

2013. dec. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Erdemes franciat tanulni, ha a jovoben tervezed hasznalni !

Persze ezt altalaban elore nemtudni, de hatha vannak terveid :)

Nekem nem voltak, de vonzott a francia nyelv és kultura ezert azt tanultam.

Erettsegi ota Franciaorszagban elek és francia egyetemen vagyok és dolgozom is. Tehat nekem érdemes volt.


-Nehez munkat talalni, de mikor annak idejen Mo.-n kerestem az se volt konnyebb. Marmint képesités nélkul. De azert lehet talalni, annak aki keres :) Foleg ha beszelsz franciaul.


-A nyelv nehézsége attol fugg, mennyire van nyelvérzéked és mennyire vagy motivalt a megtanulasara.


-Sokan nagyképuek, felszinesek és bunkok, de ez foleg Parizsra ervenyes. Nem mindenki ilyen, szerintem mindennek ellenere szeretheto nep . Talan kicsit "hidegebbek" mint amihez mi szoktunk.

Nekem francia parom van, csodalatos ember, és lam, francia.


-fizetesek - arak

Itt nyugati élet van, miutan itt keresel és koltessz, a magyar fizetés-ar rendszer egy viccnek tunik. Nem is értem, hogy élnek meg az emberek.

Itt meg lehet élni a fizetésedbol, jut koltekezni, szorakozni is.

En tavasszal-nyaron teljes munkaidoben dolgoztam, jo fizetessel. Most a suli mellett hostesskedek, szorolapozok, kutyara vigyazok, stb :D Két nap szorolapozassal megkeresel tobb, mint 100 eurot. Na azt probald ki Mo.-on.

Emellett szeretnék részmunkaidos munkat, épp alakuloban van:)


A Parizsi arak magasak, a lakbér hatalmas ha nincs szerencséd.

Van lakhatasi tamogatas is pl.

Vidéken hazad is lehet ugyanannyi pénzért mint egy parizsi lyuk-albérletért.


Spanyolorszagrol pedig ilyen szempontokbol semmit sem tudok.

Sok sikert és jo valasztast !

2013. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Második válaszoló nagyon nagyon köszönöm a részletes érveket!:D Én is szeretnék Franciaországban élni, de sajnos nem valószínű, hogy ki jutok oda. Nincs hozzá elég anyagi keretünk, és ráadásul még csak most kezdtem a gimit. Jövőre viszont második nyelvnek(mert öt évfolyamos gimibe járok) ezt szeretném választani és ezért vagyok kíváncsi a véleményekre, tapasztalatokra.:)

Ha szabad megkérdeznem, hány évesen mentél ki és egyedül vagy a családoddal? Nehéz volt megszokni a helyet? Melyik részen élsz?:)

2013. dec. 14. 13:29
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Ha tényleg a franciat szeretnéd, akkor azt valaszd :) Az akarat okot ad a tanulasara...Aztan meg ha mégse jonnél Franciaorszagba, a spanyollal se kezdenél szerintem tobbet Mo.-on mint a franciaval...


Na rendben akkor elmondom a torténetet: Parizsban élek, 18 évesen jottem ki rogton érettségi utan majusban, de csak 4 napra turistaskodni. Viszont ekkor ismertem meg a baratomat, igy maris lett ok a visszatérésre. Egyedul jottem ki augusztusban. Csak idén aprilistol dolgoztam, addig igazabol éldegéltem, haza is jarogattam (mostmar nemigazan tudok suli-munka mellett) meg felsofokra fejlodott a nyelvtudasom, csak ugy magatol. Attol, hogy itt élek.


Idén szeptemberben kezdtem itt az egyetemet. ( tehat egy évet kihagytam)

Azota mar "sajat" alberletben vagyok ( addig baratommal laktam ) és eleinte nehez volt a szuleim "magyar fizetesu" tamogatasabol, mert sajnos a nyarimunkambol nem tettem félre. Mostmar kezd alakulni... :)


Ha Mo.-n megtanulod kozépszintre a franciat és kijossz, te is bilingue lehetsz konnyen. Persze a kijoveshez szerencse is kell, ugye én a baratom miatt koltoztem ki és eleinte vele is laktam, az is segitseg volt az elhelyezkedesben.

Probalj meg felretenni Mo.n és utana kijonni, esetleg jelentkezz nyarra Disneylandbe, kulfoldieket mindig keresik. Persze majd ha 18 leszel.

Ha ide jonnel egyetemre, 180 euro egy éves tandij alapkepzesen a public iskolakban (+ 200 euro a tarsadalombiztositas (tb). Mo.-n mar sokkal dragabb az egyetem, raadasul ott félévenként fizetsz. Ha nem allamin vagy... De ugy hallottam nem a legjobb a helyzet ezt illetoen...


A megszokast illetoen pedig, én mindig is "francias" voltam, kozel all hozzam a francia életmod és jobban tetszik mint a magyar. Ugyanakkor rengeteg dolog hianyzik a magyar életvitelben... De hat ez van :) Mikor BP-n voltam nem értékeltem azt, ami most hianyzik onnan.


Es ezt illetoen is segitség volt az, hogy baratom miatt jottem ki, mert igy o az elejétol fogva itt volt/van tarsasagnak/tamasznak. Azota természetesen vannak barataim, de mikor egyedul kijossz nehéz hirtelen.


Nem tervezek Parizsban maradni az egyetem utan, baratommal videkre szeretnénk koltozni a nyugiba. ( pl vonattal 1,5 orara parizstol idealis lenne, vagy a tengerparton, vagy akarhol, annyi szép és valtozatos kis francia vidék van)

Osszevissza beszélek, remélem segitettem azért.

2013. dec. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyelveket tanulni MINDIG érdemes, csak hasznodra válik.:) Minden népről vannak klisék, de nem kell nekik bedőlni. Tavasszal voltunk Normandiában cserediákprogrammal, és nálunk is voltak francia csrediákok, és nagyon aranyosak, kedvesek voltak. Mindenhol vannak bunkók, de nem kell általánosítani. :)
2013. dec. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:
40%

Hát nem állom meg...


Fro. történelmének legnagyobb válságát éli, ahogy más ország is. A bevándorlóktól lépni nem lehet, a munkanélküliség sosem látott méreteket öltött. Azért mert HOllandenak jár a szája, egymás után zárják be az üzemeket, gyárakat. Úgy átlag havonta egy nagy sztrájk vagy tüntetés van, különböző szakmákban. A franciák úgy tüntetnek, ahogy más senki. Olyankor hetekre leáll a közlekedés, a szemétszállítás.

Szerintem egy eu-i városban nincs akkora szemét, mint Párizsban, de el lehet menni egy versailles-i vécébe, és akkor rájössz, hogy még a magyar közvécék is jobbak, mint amit ezek tudnak az egyik leglátogatottab nevezetességükhöz adni.

Persze, Fro. gyönyörű. A franciák maguk mondják, hogy ennek csak az az ára, hogy a franciák is ott élnek: beképzeltek, lekezelőek, gorombák, udvariatlanok, neveletlenek, hangosak és agresszívak.

Ha meg azt nézed, hogy milyen a bűnözés...az ún. "forrró" negyedeikbe a rendőrök be sem mernek menni. Ezeken a helyeken lőnek még a tűzoltókra is. Szerintem egy utolsó hely... esetleg vidéken jó lehet, de mikor nekem Párizst dícsérik...a cigánytáborokkal, a metró tolvajaival, a tolakodó árusokkal az utcákon... szóval nekem az ilyen dicséretek arról szólnak, hogy akiket odavetett az élet, azok most magukat vígasztalják valahogy.

2013. dec. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Vörösnefelejcs ***** válasza:
20%

Nagy felindulásomban (pardon) kihagytam a nyelvet. Egy idióta nyelv... órákig tudnám sorolni a hülyeségeket. A spanyol könnyebb és többen beszélik (a spanyol a legtöbbet beszélt nyelv a világon, ha nem a tanult nyelveket nézzük).

Előre tudni, hogy melyik lesz neked hasznosabb, nem lehet. Az, amelyiket megtanulod, nyilván. :)

2013. dec. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Óriás majmaim válasza:
0%
Mintha olyan szép lenne a franciák nyelve, mintha megérné náluk élni. A spanyol könnyebb, de nem éri meg. A német szebb ezeknél és meg is éri. De a te életed, a te kötelességed elrontani pitiségekkel.
2019. máj. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Óriás majmaim válasza:
0%
UI: Már szerintem döntöttél, de ez kellett nekem.
2019. máj. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!