Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia idegenlégióban,...

A francia idegenlégióban, hogy tanulják meg az emberek olyan hamar az idegen nyelveket?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy fél év alatt simán beszélik a francia nyelvet.

Tudtok írni tanácsokat, technikákat, amiket ők is alkalmaznak? Illetve egyéb technikák is érdekelnek amikkel hatékonyabban lehet nyelvet tanulni!

Az év végén szeretnék levizsgázni felsőfokon angol és német nyelvből!



2015. jan. 13. 00:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A magyar oktatással sehogy. Benne kell ėlni.
2015. jan. 13. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
36%

géppisztolyt tartanak fejükhöz ezzel mintegy kényszeritve ösztönözve öket a nyelvtan helyes használátára és megtanulására és értelmezésére.

Az egyik nyelvtan könyvemben volt ilyen poén a kereszteslovag kardját a földön fekvő áldozata nyakához szegezi miközben ezt üvölti áldozatának:

-NYELVTANOZOL VAGY MEGHALSZ?

mire az áldozat:

-Inkább meghalnék ha lehet....

:-D

2015. jan. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tanulják meg. Van egy blog fenn a neten, egy magyar írja, aki idegenlégiós. Elmondása szerint még hónapok után is csak a parancsokat érti és erősen töri a franciát. Nem kell azt képzelni, hogy aki külföldre kerül, arra "hónapok alatt ráragad a nyelv". Ez nem így megy. Ami "rád ragadhat", az meg egy erősen hiányos, szlenges nyelvváltozat, a nyelvtani szabályok részletes ismerete nélkül. Magyarán nem fogsz tudni olyan helyesen beszélni, hogy komoly helyeken komolyan vegyenek. Sosem értettem azokat, akik célnyelvi tudás nélkül telepednek le egy országban. Mit képzelnek, mi fog történni? Ezt a magyar csávót se értem, hogy hogy mehetett ki úgy az idegenlégióba, hogy egy kukkot nem beszél franciául. Ha én ilyenre adnám a fejem, akkor első dolgom lenne, hogy előtte évekig franciául tanulnék.
2015. ápr. 15. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!