Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német érettségi megfelel egy...

Német érettségi megfelel egy felsőfokú nyelvvizsgának?

Figyelt kérdés

Németországban érettségiztem (magyar állampolgár vagyok). A Szent István Egyetemen végeztem. A diploma átvételének a feltétele ugye a középfokú nyelvvizsga volt. A tanintézményben a külföldi érettségimet beszámították felsőfokú nyelvvizsgának, így simán átvehettem nyelvvizsga bemutatása nélkül a felsőfokú végzettségem. Az oktatási hivatal szerint is a külföldi érettségi felsőfokú nyelvvizsgának számít.

Ezt követően a közszférában helyezkedtem el, jelenleg önkormányzatban dolgozom. A közszférában nyelvvizsga pótlékokat automatikusan adják a hatályos nyelvekre (Angol-Német-Francia)

Húzzák a szájukat, hogy nincsen Német felsőfokú nyelvvizsgám, de a német érettségimért (ami egyébként kitűnő) nem nagyon akarnak nyelvvizsgapótlékot fizetni. (gondolom azzal az ürüggyel, hogy "csak a nyelvvizsga papírt fogadjuk el". Bár felsőoktatások elfogadják a külföldi érettségit, közszféra meg nem?!)

Nemigen van kedvem elmenni nyelvvizsgázni az anyanyelvemből, vizsgadíjazni meg nyúglődni a dolog után. (ha minden kötél szakad, persze megyek) De én úgy érzem ha felsőoktatás elfogadta az érettségimet felsőfokú nyelvvizsgának, akkor a közszférának is el kell fogadnia azonnal! Vagy valahova bevigyem és 5 perc alatt lepecsételtetik hogy megfelel felsőfokúnak, vagy mit csináljak még nekik?! (államilag magyarban hitelesített kitűnő érettségiről beszélünk)



2015. jan. 16. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
137/2008 Kormányrendelet "14. § (1)44 Az idegen nyelven folytatott és befejezett tanulmányokat igazoló, államilag elismert, külföldi közoktatási intézményben szerzett érettségi bizonyítvány, az államilag elismert, külföldi felsőoktatási intézményben szerzett oklevél, valamint a tudományos fokozat odaítélésére kijelölt hatóság által kiállított és hazai felsőoktatási intézmény vagy a Magyar Tudományos Akadémia által honosított okirat az oktatás, vagy a tudományos fokozatok esetében a fokozatszerzési eljárás nyelve szempontjából, államilag elismert általános, egynyelvű, komplex típusú felsőfokú nyelvvizsgának felel meg. " Vagyis az érettségi bizonyítványod maga a nyelvvizsga-bizonyítvány, el kell fogadniuk. Ezt a rendeletet dugd az orruk alá. A jegyzőnek mint jogvégzett embernek minimum el kell fogadnia és szükség esetén intézkednie.
2015. jan. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Vidéken dolgozol?

Mert ott szoktak ennyire kukackodni

2015. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi lett
2015. jan. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kukac ide vagy oda, alapjába véve rendesek a főnökeim meg az ott dolgozók. De hozzátették, hogy csak indokolt esetben adnak "ritkán használt nyelvre" nyelvvizsgapótlékot. Meglátjuk mit lehet kihozni a dologból.
2015. jan. 17. 02:26
 5/5 A kérdező kommentje:
(németet sokszor kevesebbszer kell alkalmazni mint az angolt, pláne ha "aktatologató" vagyok)
2015. jan. 17. 02:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!