Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy készültetek a felsőfokú...

Hogy készültetek a felsőfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
szótárbemagolás? filmnézés? könyvolvasás? szövegfordítás?

2015. jan. 23. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Esetleg nyelvtanárral?


A felsőfok nem arról szól, hogy hány szót tudsz felsorolni, nagyon nem (még ha fontos is a szókincs)

2015. jan. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%

Pedig én épp úgy vettem észre, hogy felsőfokon leginkább a szókincs számít. Ha középfokon nem csak épp átcsúsztál, vagyis már tudsz normálisan beszélni, írni és a szövegértés is megy, akkor a legnagyobb hangsúlyt szerintem a szótanulásra kell fektetni, de persze nem szótárakat kell bemagolni, hanem szókártyás programok (pl ANKI).

Emellett én filmeket és sorozatokat néztem angol felirattal, ami ugyan nem volt új számomra, mert egy-két szinkrontól kiráz a hideg olyan rossz, ezért mindent angolul nézek már azóta, hogy elértem a középfokot.

2015. jan. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Felirat nélkül néztem a sorozatokat, elolvastam pár regényt és naponta a híreket. Kinéztem melyik vizsgára szeretnék menni, és olyan feladatokat gyakoroltam, annyi időt szánva az egyes részekre, amire a vizsgán lehet számítani. Időnként turistákkal és cserdiákokkal beszélgettem. Nyelvtani részekhez olyan nagy tanulást nem rendeztem, csak átnéztem ami középfokra kellett.


Szövegfordítást érdemes hanyagolni és olyan egynyelvű vizsgára menni ami nemzetközi bizonyítványt is ad.(ha egy vizsgán van szövegfordítás az biztos nem nemzetközi)


Közép-felső fok között egyszer sem jártam tanárhoz így a szóbeli kommunikáción épphogy elértem a minimum ponthatárt, szerencsére a felirat nélküli filmek nézésétől nagyon jó lett a hallott szövegértésem(90%) így felhúzta a pontjaim.

2015. jan. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A felsőfokhoz pont hogy nem kell tanár, pénzpocsékolás. Film, könyv és egyéb olvasnivaló, a megfelelő egynyelvű vizsga kiválasztása, chatelés, minden lehetőség megragadása külföldiekkel való beszélgetésre. 1000 kérdés vagy más hasonló könyv, pl Színes kérdések és válaszok C1 feldolgozása. Szótározz is, mert a szókincs a kulcs, de egynyelvű szótárt használj.
2015. jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanfolyammal. Anyanyelvû tanárral. Îgy azt is tudtam, hogy milyen típusfeladatok várnak a vizsgán. Egyébként pedig sok újat tanultam.
2015. febr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!