Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kezdjek el angolt tanulni?

Hogyan kezdjek el angolt tanulni?

Figyelt kérdés

Általános iskolás korom óta németet tanultam, sajnos a német nemzetiségű iskolában másra nem volt lehetőség. Azonban 2 éve, mióta egyetemre járok a némettel sem foglalkoztam, így eléggé sokat felejtettem, pedig lassan a diplomához is kellene nyelvvizsgát tennem. Nyáron szeretnék elmenni szakmai gyakorlatra a tapasztalat és pénzszerzés miatt is, ám nézegettem a gyakorlati helyeket és szinte mindenhol feltétel az angol nyelv legalább középfokú ismerete, németet maximum előnyként említik meg. Gazdálkodási és menedzsmentet tanulok, ha ismerném a nyelvet akkor eléggé sok lehetőségem lenne már most, de így szinte semmi.

Arra gondoltam, hogy elsőként a németet kellene felfejlesztenem és szakmai nyelvvizsgát tennem belőle (a diplomához vagy szakmai közép vagy felsőfokú nyelvvizsga kell) és utána kellene elkezdenem az angolt tanulni. Azonban ezzel az a gond, hogy amíg nem tudok angolul, addig szinte esélyem sincs gyakorlatra menni.

Másik lehetőségként felmerült, hogy egyszerre tanulnám a kettőt vagy elkezdenék angolt tanulni, de így a németet talán még jobban elfelejteném. Szerintetek hogyan kellene csinálnom?

A másik kérdésem az lenne, hogy ha elkezdek tanulni angolul, akkor az itthon egyedül menne vagy először mindenképp menjek nyelvtanárhoz/tanfolyamra? (Még sosem tanultam angolt).


2015. jan. 26. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Én itthon kezdtem el angolul tanulni, se tanárhoz nem jártam, se tanfolyamra. Először csak heccből regisztráltam duolingo.comra, de aztán teljesen magával ragadott. Ez egy hasznos oldal. Van még a livemocha.com is, az is nagyon jó. Több olyan online tanfolyam is van, ami ugyan fizetős, de az első X lecke ingyenes. Ezekre mind feliratkoztam, és az ingyenes leckéket megtanultam. Telefonos alkalmazásokat szedtem le, amik segítségével a szókincsemet fejlesztettem, a legtöbb olyan, hogy ki is tudja mondani a szót, így a kiejtés is rád ragad. A nyelvtant táblázatokból tanulom és közben saját mondatokat alkotok. Kértem kölcsön a barátaimtól régi sulis tankönyveket, munkafüzeteket, azokat is elolvastam, begyakoroltam. Dalszövegeket fordítok, sorozatokat, filmeket eredeti nyelven nézem magyar felirattal.

Szerintem ha érzel magadban elég elszántságot, elkezded a némettel párhuzamosan.

Sok sikert!

2015. jan. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én is gondoltam rá, hogy inkább itthon elkezdeném és ha elakadok megkérem egy ismerősömet, hogy esetleg segítsen. Szoktam nézni angolul magyar felirattal filmeket, de sajnos úgy, hogy nem ismerem a nyelvtant csak nagyon gyakran használt kifejezések és szavak ragadtak rám.

Az oldalt amit írtál meg fogom nézni, még sosem hallottam róla, de mindenképp kipróbálom.

Esetleg tudnál írni olyan online tanfolyamokat ahol az első néhány óra ingyenes?

Te mióta tanulod otthon az angolt és milyen szinten megy már?

2015. jan. 26. 21:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Duolingo.com

Én is nagyon ajánlom. Az egész ingyenes! Csináld végig, bőven elég időbe telik mire végzel. Utána már gondolkozhatsz mivel folytasd. A mikrofonos feladatokat se kapcsold ám ki!!! Nagyon hasznos, úgy vettem észre. Én tanultam angolt, de régen kb meg se mertem szólalni, több hónap duolingo pedig annyira aktivizált hogy nem ijedtem meg már a részben angol nyelvű állás interjútól sem és szerencsére volt ami sikerült is.

2015. jan. 27. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Elkezdtem az oldalon az angolt, nagyon tetszik! Az első pár leckét hibátlanul megcsináltam, nem is gondoltam volna, hogy akár ennyit is tudok angolul így, hogy sosem tanultam.

Esetleg németből nem tudtok ehhez hasonló oldalt?

2015. jan. 27. 23:37
 5/5 anonim ***** válasza:
Tudsz németül is tanulni ugyanott. De csak angol alappal. Ez viszont egyáltalán nem gond! Ne ijedj meg tőle. Illetve van német alapon angol is. Próbáld ki őket és így egyszerre fejlődsz mind a két nyelvben.
2015. jan. 28. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!