Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki lefordítaná ezt angolra...

Valaki lefordítaná ezt angolra? Lehet egyszerűbben is, meg rövidebben csak a lényeg legyen meg.

Figyelt kérdés
A „kifogyunk a csokiból” mondat minden bizonnyal ráhozza a frászt minden csokirajongóra. Érdemes azonban megemlíteni, hogy a csokoládé tipikusan az az élelmiszer, amelyet jellemzően a harmadik világban termelnek meg, és amelyet kizárólag a fejlett világ lakosai élvezhetnek. Egy holland televízió munkatársai idén nyáron riportot készítettek Elefántcsontpart egyik kakaóültetvényén, és a filmből kiderült: az ottani kakaóbab-termelők életükben nem ettek még csokoládét, és arról sem volt fogalmuk, milyen íze van a kakaóbabból készült termékeknek. Amikor a holland tévés átnyújtott nekik egy-egy darab csokit, az afrikai kakaómunkások teljesen megdöbbentek. „Biztos, hogy ez kakaóbabból készült?”, „Nem gondoltam volna, hogy a kakaó ennyire finom”, illetve „Szóval ezt eszik a gazdag fehérek” voltak a tipikus reakcióik, és a riportból az is egyértelművé vált, hogy a munkásoknak elképzelésük sem volt arról, mi történik a kakaóbabbal, miután ők leszüretelik, és mire használják fel később a vevők.

2015. jan. 26. 22:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Én lefordítom neked, de furcsának tűnik nekem ez a szöveg. Az első mondat nem igazán kapcsolható közvetlenül a szöveg többi részéhez, és a második mondat kezdete is furcsa. Értem én, hogy az üzenet az akar lenni, hogy mi nyugodtan zabáljuk tonnaszámra a csokit, és kétségbe esünk ha valamikor nem tehetjük, pedig szeretnénk, miközben maguk a gyártók ( és velük együtt a harmadik világot képviselő réteg ) életükben nem találkoznak ilyen luxustermékkel, de ennek a kifejezése nagyon gyengén lett megoldva.
2015. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Már mindegy,de azért köszi! :) Igazából ez csak egy részlet egy cikkből,nem is én írtam.
2015. jan. 28. 16:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Damn, pont most fordítottam le :D Na mind1.
2015. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
De attól elküldheted,mert szívesen elolvasom,legalább tanulok belőle! :)
2015. jan. 28. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!