Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek meglehet tanulni...

Szerintetek meglehet tanulni olaszul csak ezeknek az anyagoknak a segítségével?

Figyelt kérdés

Olaszul kezdtem el tanulni, teljesen egyedül és ezt a későbbiekben is így szeretném folytatni!


Megvan a Tanuljunk könnyen, gyorsan olaszul és az Olasz kisokos nyelvtani segédkönyve. Plusz megvan a Kreatív Olasz, ami talán már egymagában elég lehet - leginkább a nyelvvizsga megszerzéséhez. Emellett tévénézéssel, zenehallgatással, olvasással és a Rosetta Stone nevű programmal próbálok tanulni!


Szerintetek elég lehet ennyi anyag, vagy szerezzek be még mást is? Esetleg valamelyiket tegyem is félre, mert nem fog megfelelő mértékben segíteni a tanulásban?

Az az igazság, hogy nagyon szeretnék megtanulni olaszul, és bár tudom, hogy ez jórészt rajtam múlik, illetve a szorgalmamom, nagyon fontos, hogy az embernek jó anyagai legyenek!


Buta kérdésnek tűnhet, de szerintetek, ha jó módszerekkel tanulok, akkor mennyi idő alatt érhetek el mondjuk, középfokú szintre?


A válaszaitokat és a segítségeteket előre is köszönöm! :)


2010. febr. 8. 22:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hűha:)

Nagyon bátor vagy:) Én jártam olasz órákra fél évig, és a nyelvtan miatt még tanárral is elég nehéz volt számomra:(


Tanácsot sajnos nem tudok adni, de sok sikert és kitartást kívánok a tanuláshoz!:)

2010. febr. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én a Rosetta Stone-t ugyan hanyagolnám, de amúgy elégségesnek tűnik. Esetleg még valami komolyabb nyelvtani összefoglaló a kisokos helyett jó volna.
2010. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én pedig javaslom neked feladatgyűjtemények beszerzését, azok mindenképp segítségedre lennének. Különben az a régi-régi Tanuljunk könnyen, gyorsan... már nem mindenben állja meg a helyét, érdemes volna a Tanuljunk nyelveket! sorozatból az olaszkönyvet beszerezni (kétféle van, neked a magántanulóknak is való kell). Ja, igen: szerintem még a Gyakorlati olasz nyelvtan c. könyvet is megszerezhetnéd :)

És ne félj, az olasz nem nehéz, csak belemagyarázzák :) És gyorsan se beszélnek, csak elsőre tűnik úgy :)

2010. febr. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én olaszul még anyukám gimis könyvéből kezdtem el tanulni, azt hiszem 1979-es kiadású, és ott magyarul minden szépen le volt írva:) + mikor már nagyjából értettem a Progettóból tanultam. A nyelvvizsgám pedig 2 év önszorgalom után elsőre sikerült, szóval semmi sem elérhetetlen.:)
2010. febr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

A könyveket, amelyeket ajánlottatok, megnéztem könyvesboltokban. Az "I primi due passi" nekem is tetszik, már nézegettem korábban is boltban, csak úgy voltam vele, hogy ott a Tanuljunk könnyen, gyorsan olaszul. Így ott hagytam. :)


Nyelvtani összefoglalók közül a harmadik válaszoló által ajánlott Gyakorlati olasz nyelvtan című könyv jó lehet. Bár, azt írják, hogy némileg elavult...

Ez igaz? És, ha igen, akkor mit tudnátok még ajánlani? :)


Köszönöm a bíztatást is!

Viszont lenne még egy érdekes kérdésem! Olaszországban van ugye az irodalmi nyelv, amit mindenkinek ismernie kell. Viszont régiónként változik a helyi dialektus, ami viszont már egyre csökkenti a kölcsönös érthetőséget, amint a távolságok megnőnek. Kérdésem: a mindennapokban a helyi dialektust, vagy a standard olaszt beszélik?

2010. febr. 9. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!