Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg tudom tanulni az eszperant...

Meg tudom tanulni az eszperantó nyelvet otthon, tanfolyam nélkül, netről letöltött anyagok segítségével?

Figyelt kérdés

Diplomához középfokú nyelvvizsgát kell szereznem, de a tanfolyamok drágák és időben sem jók nekem. Találtam a neten különböző oldalakat, amik állítólag felkészítenek a középfokú vizsgára, hang anyagot is adnak. Vagy vegyek inkább nyelvkönyvet és cd-t?

Azok válaszát várom, akiknek vannak hasonló tapasztalatai.

Tudtok esetleg olyan oldalt ajánlani, ahol jó anyag van?


2011. jún. 29. 09:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
igen
2011. jún. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. de miért eszperanto nyelvet tanulsz? egyáltalán azt hol beszélik? hallottam már róla,de így elképzelni sem tudom milyen hablaty lehet:) sztem az a biztos, ha neten is keresgélsz,meg könyvet is veszel, vagy könyvtárból kölcsönzöl f*sza könyvet. ezek mindig sokat segítenek a felkészülésben.


egyébként nem tudod, h a felsőoktatásba az eszperanto nyelvvizsgát is beszámítják pontnak?

2011. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kerítsd elő valahonnan Jozefo Horváth 30 nap alatt eszperantóul c. könyvét. 1975-ben adták ki, de verhetetlen!
2011. jún. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elsőnek: azért ezt választom, mert sokkal könnyebb mint más idegen nyelv, és nekem csak a diplomához kell s.o.s.

Majd "rendes" nyelvtanulással később foglalkozom.

Élő nyelv, ezért beszámítják felvételi pontként is, de az adott intézmémynél kell megkérdezni, mert iskolánként eltérő lehet, nem mindenhol fogadják el.

2011. jún. 30. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!