Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolosok akik elkezdtek...

Angolosok akik elkezdtek németet tanulni! Nektek is teljesen idegennek és nehéznek tűnik ez a nyelv?

Figyelt kérdés

Nekivágtam B1-es szintű angollal, de úgy érzem, hogy vagy én vagyok ennyire hülye, vagy elevele nem szimpatizálok ezzel a nyelvvel vagy tényleg ennyire összetett és nehéz, még alapjaiban is???

Muszáj legalább alapfokon megtanulnom,ha boldogulni akarok, de olyan kilátástalannak tűnik!

Még a kiejtést is nehéznek találom..

Mivel segíthetnék magamon hogy könynebben menjen?


2015. jan. 28. 06:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A német az angol UTÁN sokkal nehezebb, mint fordítva. Ennek többek közt az az oka, hogy a német nyelvtan nehezebb, sokkal szigorúbb, kötöttebb. A szavakhoz meg kell tanulni a nyelvtani nemet, mert az egyik legfontosabb alapdolog, és a mondatszerkezeteket is be kell tartani.

Ehhez - föként eleinte - igen sok szorgalom kell, mire az alapokat megszokod, viszont annyira nem nehéz, aminek most tünik.


A kiejtést csak szokni kell, mert a legtöbb hangot másképp képezni, mint az angol.

Ezt úgy tudod könnyebben elsajátítani, ha rengeteg filmet nézel eredeti nyelven. (Lényegtelen, hogy érted-e, csak a hangás az, ami így átmegy a fejedbe)

2015. jan. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha a németet nehéznek találod, akkor látnod kéne a magyart! Ja várj... :)


Én sem szeretem a németet, nekünk gimiba tanították, de annyi ragadt rám 4 év alatt, hogy ,,Was kostet die Garage?" (Mennyibe kerül ez a garázs) :D


20/f

2015. jan. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
46%

Igen, nehéz angol után nagyon sok kis hülye szó van min: ihr ,

sie, Sie, mir etc.

2015. jan. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezért jobb a némettel kezdeni (a tanulást), nem fordítva
2015. jan. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én alsóban németre írattam a gyereket, elég furán néztek rám, a 26 fős osztályban hatan tanultak németet...

Elment nyolcoszt gimibe, ott nyolcan voltak németesek, iszonyú jól haladtak, rengeteg idő jutott mindenre ilyen kicsi csoportban. Kilencedikben kezdte az angolt (meg volt két év latinja).

És valamennyien, akik némettel kezdtek, már két nyelvvizsgát csináltak, megvan a felső németből és három év után a közép angol (ott is nyolc fő a csoport...). ellenben az angollal kezdők közül senkinek nincs még német nyelvvizsgája...


Egy időben az volt a terv, hogy csak angollal lehet kezdeni, mert a német nehéz, megutálja a gyerek... én nem így gondolom.

2015. jan. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem a német nehéz, hanem az angol nevetségesen egyszerű, ezért sokkol most hirtelen, hogy a nyelvek többsége nem olyan könnyen tanulható, mint az angol. Meg egyébként minden nyelv, amíg kicsit el nem kezded kiismerni, idegennek fog hatni.
2015. jan. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Az én általános iskolám angol és testnevelés tagozatos volt.

Németet nem is lehetett választani.

Gimiben pedig az első idegennyelv az volt,amit korábban tanultunk,majd bejött másodikként kötelezően a spanyol. Ez a szakhoz tartozott,nem volt opcionális.

27 éves vagyok, a fiamat biztosan olyan iskolába iratom majd, ahol némettel indulnak, ha addigra nem lakunk német nyelvterületen.

Sőt, úgy hallottam érdemes már óvodában is elkezdeni a felkészítést.

De még csak két éves.

2015. jan. 28. 19:00
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézzen Tom és Jerryt németül, nekem is ez volt az első németes emlékem... Vielen Dank für die Blumen... :)))
2015. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az az egyik kedvenc meséje, de eddig csak magyarul nézte. Néha beteszek egy hupikék törpikéket németül, de a Tom és Jerry is szuper ötlet. :)
2015. jan. 28. 19:26
 10/10 anonim válasza:
Itt van az osztályomba az ellen példa mivel, akik eddig a németet tanultak (7 fő) az angol nekik furcsa volt és nehéz (nem érteték az angol nyelvtant) és a kiejtésük borzasztó. Szóval ez szerintem ember függő.
2015. jan. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!