Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek lehetséges, hogy...

Szerintetek lehetséges, hogy menni fog? 17/L

Figyelt kérdés

11.-be járok,van heti 5 angolom,amin általában listeninget,érettségi vagy nyelvvizsgafeladatot csinálunk. Nem mertem jelentkezni osztályozóra,mert 5 angol érettségit szeretnék és úgy érzem,hogy nem lett volna meg.

Heti kétszer vagy háromszor járok magántanárhoz ahol beszélünk és nyelvvizsgafeladatokat is csinálunk.A tanár azt mondta,hogy tűzzük ki célul,hogy áprilisban nyelvvizsgázni megyek. Nem vagyok annyira rossz,de a beszéd nem megy. Szerintetek sikerülhet addig felkészülni?



2015. jan. 28. 16:50
 1/1 demonlord90 ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy megy, miért ne? Egy középszintű érettségi nem nagy dolog! Noha ott már nem a jegy, hanem a % számít.. Próbáld ki, hogy mennek az érettségi feladatok, ha már most 80-90% körül vannak rendszeresen, akkor simán. Az érettségi pedig javítható (ha mégsem úgy sikerülne). A TELC-es nyelvvizsga egy vicc, de mégis akkreditált (ha nem tudnál dönteni). Beszélni pedig a legkönnyebb megtanulni, csak egyszer kell átesni a holtponton (ami után már lazán mered használni, a sikerélmények pedig újabb motivációt adnak), s gyorsan megtanulod :) Csak használd!


Az év végi érettségin (legalábbis az én időmben pár éve még így volt) pedig a saját tanárunk vizsgáztat, ami szintén (normális esetben) előnyt jelent a szubjektívabb feladatoknál (levél, beszélgetés). Ez az, ami őszi érettséginél pl. kockázatos, amikor máshova kell menni...

2015. jan. 29. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!