Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen egy TELC nyelvvizsga...

Milyen egy TELC nyelvvizsga menete? Ez alatt azt értem hogy mikkel találkozhatunk egy írásbeli illetve szóbeli vizsgán? Milyen erősségűnek ítélitek meg?

Figyelt kérdés

2015. febr. 8. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:

Németből voltam B2 szintem.


Írásbeli:

3 szövegértés

- szövegnek címadás

- szöveg és hozzá kérdések

- hirdetésekhez hozzárendelni címeket

2 nyelvtani feladat

- válassz 3 közül minden helyre

- lyukas szöveg 10 szót kell betenni szövegdobozból


+ levélírás (2 közül választhatsz)


Szóbeli

- hallott szöveg (igaz/hamis) 3 db ilyen feladat.


aztán párban szóbeli 1. bemutatkozás 2. általad választott témáról beszélgetés 3. hosszabb szöveg pro/kontra 4. problémamegoldás


Igazából a többi vizsga is hasonló feladatokból áll, a szóbeli meg a hallásértés térhet el jobban. Szerintem TELC nem nehéz, és jól éreztem magam szóbelin is, hogy velem egy szintű emberrel társaloghattam, persze ki lehet fogni olyat is aki nem beszéli az adott nyelvet.

2015. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.És te részt vettél valamilyen tanfolyamon előtte ami erre készített fel? Nem tudsz róla hol tudnám megtalálni online esetleg egy ilyen nyelvizsga feladatsor mintáját?
2015. febr. 8. 17:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, én tanárhoz jártam el és ő tőle kaptam feladatsorokat. Szerintem ncore on találtam még fenn gyakorlót.
2015. febr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2015. febr. 8. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!