Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan álljak neki így németül...

Hogyan álljak neki így németül tanulni? Lent

Figyelt kérdés

Sziasztok, 27 éves lány vagyok, a párommal sok év mo-i gürizés után arra jutottunk, hogy Ausztria felé vesszük az irányt. Ehhez viszont nekem meg kellene tanulnom németül. Angolul tudok, és azt a munkám során napi szinten kell is használnom. Emellett tudok oroszul is, még középiskolában tanultam, van belőle nyelvvizsgám is. Viszont az a tudás most porosodik, és szerintem nem ártana azt is felfrissíteni, hátha előny lesz külföldön. Se az angollal, se az orosszal nem volt soha problémám, gondolom, a német is könnyen menne. Tudnátok esetleg tippeket adni, hogyan kezdjek neki a németnek, úgy, hogy közben az oroszt is felfrissítem (tekintettel arra, hogy egész nap angolul kell beszéljek, és ne keverjem őket). Vagy hagyjam az oroszt ki ebből? Esetleg vélemények, Ausztriában mire mennék az orosszal?

Előre is köszönöm :)



2015. febr. 8. 19:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdő tankönyvnek jó a Lazán Németül. Ez 4 részes és jól magyaráz. Torrenten vagy könyvesboltba szerezheted be.


Illetve ha már van alap német tudásod, akkor ajánlott a Huebert könyvek ezek szintén német nyelvkönyvek németül. Én ezekkel haladtam a legtöbbet.

Aztán ott van a Perfect Deutsch havilap, ami szintén a neten tölthető le, sőt hogy felvillanyozzalak: sok sok példány ruszki közösségi oldalakon van megosztva.

Abban a havilapban van szószedet, de német és elmagyarázza németül, hogy mit jelent a szó. Az is nagyon hasznos.


Kiejtést és szituációt meg tudsz YT-on halászni. A legnépszerűbbek:

deutsch lernen extra auf deutsch abschnitt - ez egy alap német szókészlettel operáló minisorozat külföldieknek tálalva.

Illetve ott van az Easy German videósorozat. leggyakoribb szavak, mondatok, szituációk stb... van egy magyar csatornája is magyar felirattal. De eredetileg angol felirattal megy.


Sok sikert a tanuláshoz!

2015. febr. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel tudsz angolul, kezdetnek a Duolingo szerintem a legjobb. Kb 2000 szó és egy hónap alatt meg lehet tanulni.

Utána továbblépni a fentebb írottakhoz.

Orosz felfrissítéshez: [link]

Ha a németet az orosszal szeretnék összekötni, lehet találni az oroszoknak írt német tankönyvet, vagy például az említett Duolingoban is van oroszoknak írt német vagy angol tananyag, csak ez B1 szintű.

2015. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha mellette dolgozik nem fogja tudni megtanulni egy hónap alatt.

Szerintem ebből ki kellene hagyni az oroszt, mert az csak bekavarna és nem maradna idő a németre.

Az Assimil németül könnyűszerrel nagyon jó otthoni nyelvtanuláshoz.

2015. febr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Az orosz felfrissítéshez vannak jegyzeteim, és ha végtelen időm lenne, még a német se lenne kérdéses, hogy hogyan, munka mellett viszont olyan megoldás kell, ami hatékony, és gyors. Teljes állásban dolgozom, plusz van másodállásom is, tehát egy nap átlagosan 10 óra megy el munkával, plusz a szombat délelőtt (~14-15óráig) is. A munkábajárás oda-vissza egy órát vesz el naponta, ez annyira még nem vészes. Emellé még jön a házimunka, amiben persze segít a párom, de mindent összevetve tanulásra kb egy óra jut egy nap, 2szer fél órás időtartamban, egyszer miután hazaértem némi relax után, meg egyszer lefekvés előtt.
2015. febr. 9. 17:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha napi két óra megy ez közlekedéssel akkor közben elég sokat tudnál tanulni hanganyagokkal és a szabadidődből sem menne el semmi. Ilyen esetben a relaxa német hanganyagát ajánlanám.(le lehet tölteni torrentoldalakról)
2015. febr. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bocsi elnéztem 1 óra megy el munkába járással nem kettő de azt is ki lehet használni!
2015. febr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi, de sajnos vezetek, így maximum passzív tudnám hallgatni. Persze, ez is jó ötlet, de nagy eredményeket én nem várok tőle.
2015. febr. 9. 20:46
 8/8 A kérdező kommentje:
ráadásul elég nagy forgalomban vezetek, úgyhogy aktívan nem tudok rá figyleni, maximum duruzsolhat a háttérben.. :/
2015. febr. 9. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!