Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok mesélni hogyan...

Tudnátok mesélni hogyan zajlik egy Telc-es nyelvvizsga? Ez alatt azt értem hogy milyen feladatokra számíthatok pontosan? Illetve igaz, hogy legtöbbször direkt lepontozzák a levelet?

Figyelt kérdés

2015. febr. 9. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én csak az angol középfokról tudok írni. Ha jól emlékszem -ami persze közel sem biztos. Az írásbeli így néz ki:

1. feladat: meg van adva 10 szalagcím, és hozzá 5 szöveg, minden szöveghez egy szalagcímet kell párosítanod

2. feladat: egy hosszabb (fél oldalas- oldalas) szöveg, utána 5 mondat, minden mondatnál 3 befejezés közül ki kell választani a helyeset.

3. feladat: van 10 állítás (pl. szeretnél eltölteni egy hétvégét a spanyol tengerparton stb.) és mellé 12 újságcikk. Párosítani kell értelemszerűen.

4. feladat: kb. fél oldalas szöveg tele 10 lyukkal, alul minden kihagyott szóra felkínál 3 lehetőséget, választani kell.

5. feladat: az előzőnél picit hosszabb szöveg, szintén 10 lyukkal, itt viszont alul adnak meg összesen 15 szót ömlesztve.

6. feladat: levél. Két -általában hivatalos- levél közül kell választanod, meg van adva négy szempont, abból 3-at, vagy 2+1 sajátra ki kell térni. Erre 30 perced van és 150-200 szót kell írni.


Magnó:

1. feladat: egy beszélgetés alapján kell 5 kérdésre válaszolni

2. feladat: beszélgetés alapján kell 10 állításról eldönteni, hogy igaz v. hamis


Szóbeli:

(0. feladat: bemutatkozás- teljesen opcionális, hogy kérik-e a vizsgáztatók, vagy sem, pár gondolat magadról, ez a vizsgarész -papíron- nem kerül értékelésre)

1. feladat: prezentáció. Kapsz két témát (pl. kedvenc film/sportesemény/koncert) és abból az egyiket be kell mutatnod kb 2-3 percben. Utána válaszolnod kell a kérdésekre, meghallgatni a vizsgázótársad beszámolóját és esetleg kérdéseket feltenni neki.

2. feladat: kaptok egy újságcikket és arról kell vitázni, érvelni, ellenérvelni, ötleteket felvetni, esetleg személyes tapasztalatot mondani

3. feladat: adott egy szituáció, rendszerint szervezni kell valamit (pl. karácsonyi vásárt), és erről dumálni úgy, hogy a megadott kb 6 szempontot azért említsétek.


És kb. ennyi. Remélem, jól emlékeztem. A levelek lepontozásával én személy szerint nem találkoztam, a 45 pontból 39-et írtam, ami szerintem nem olyan vészesen rossz.

2015. febr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm ez nagyon sokat segített most :)
2015. febr. 9. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!