Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Jó tanulási módszer ez?

Jó tanulási módszer ez?

Figyelt kérdés
Nálam az angol nyelvben a kiejtés a fő probléma. Ha minden szó mellé oda írnám magamnak a kiejtését pl. : love you /lav jú/ . Másképp úgysem megy, mert nincs logika az írásuk és kiejtésük kozott.

2015. febr. 16. 12:36
 1/3 anonim válasza:
Nézz sorozatokat, filmeket angol nyelven és akkor valószínűleg könnyebben megmarad, ha sokat hallod. Illetve próbáld minél többet használni is, az még többet segít.
2015. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azzal nem értek egyet, hogy nincs logika a kiejtés és az írásmód között, csupán számodra tűnhet szokatlannak, mert nagyon eltér a magyartól, amelyben többnyire mindent úgy ejtünk, ahogy írjuk.


A kiejtés fonetikus leírása bár apró emlékeztetőként segítséget jelenthet egy kezdőnek, a hatékonyabb módszer mégiscsak a nyelv tényleges szóbeli használata, hallása volna.


Engem speciel rendkívül zavart, amikor még kisebb kiejtési tapasztalattal és szókinccsel rendelkeztem, és az anyagban, amiből tanultam, oda volt írva kiejtés szerint az adott szó (house = hausz), mert szerintem egyáltalán nem úgy ejtik, és így nagyon magyaros kiejtéssel tanulod meg. Hallás után gyakorold a kiejtést, ne írás után.

2015. febr. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez NAGYSZERŰ módszer! :)


Úgy lehet továbbfejleszteni, hogy egy egyszerű, nyelvtanulóknak szóló könyvből tanulsz némi fonetikát, és akkor már nem magyar, hanem angol hangokkal tudod leírni a kiejtést. (Hogy mennyire pontosan tudod kiejteni ezeket a hangokat, az más kérdés, de nem az a lényeg.)


Ja, és ugye hangos szótárat használsz?

Pl. ezt:

[link]

2015. febr. 17. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!