Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van az hogy minden...

Miért van az hogy minden angol szöveget megértek, valamint ha angolul tv-zek ált. Azt is értem, de nem tudok egyedül összerakni egy normális mondatot?

Figyelt kérdés
Nyáron szeretnék menni nyelvvizsgára, de sajnos nem tudok angolul beszélni, pedig tényleg folyamatosan tanulom a nyelvtant angol szövegeket olvasok állandóan, bővítem a szókincsen, de ha nekem kell vmit angolul írni vagy mondani borzalmasan rossz mondatokat gyártok. Ezt hogyan lehet fejleszteni?
2015. febr. 19. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Mert az olvasásbn, hallgatásban van gyakorlatod, a beszédben meg nincs.
2015. febr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Jó volna, ha lehetőséged lenne angol anyanyelvű illetővel beszélni, legalább írásban. Utóbbi esetben több időd van átgondolni, mit is akarsz mondani.


Személy szerint én jó néhány kedves külföldi ismerősömet az Omegle nevű oldalon ismertem meg, ami egy anonim videochat oldal, de lehet csak chatelésre is használni, közös érdeklődési körök alapján válogat össze véletlen emberekkel.


Ha külföldiekkel nem is, legalább egy jó angolos ismerősöddel, osztálytárssal, baráttal, valakivel célszerű lenne beszélgetned, aktívan használnod az angolt, írásban és beszédben egyaránt. Bár nekem ez utóbbi mindig furcsán jött ki, egyszerűen idegennek hat, ha egy magyar anyanyelvű illetővel idegennyelven próbálunk beszélni, mindig elnevetjük.


Rosszabb esetben magántanár is segíthet ebben.


A passzív nyelvtudást nagyon könnyűnek tűnhet elsajátítani, megérteni írásban/beszédben az adott nyelvet. Én is megértek franciául rengeteg dolgot, nagyon alapszintű nyelvtani tudással, de beszélni nem tudok és nem is nagyon merek. :)


Sürgős lenne a nyáron a nyelvvizsga? Továbbtanuláshoz, diplomaszerzéshez, munkához, stb. kell?


ECL középfokún a szóbeli elég pofonegyszerű (persze, tudom, ez nézőpont kérdése).

2015. febr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó lenne tudni, hogy mennyi idős vagy, így lehetne konkrétabb választ adni.


Én azt tudom mondani, hogy a közoktatásban a nyelvtanárok többsége szinte nem is beszél angolul (mármint az órán), de ez még a kisebbik baj, a nagyobbik az, hogy nem is beszéltetik a gyerekeket. Ennek gondolom az az oka, hogy 45 perc alatt 25+ gyereket nem lehet beszéltetni, így marad az írott angol megtanulása és a listening-ek meghallgattatása. Magyarán szólva, mindenki tud (elvileg) angolul írni, olvasni, és megérti a hallott szöveget, de ha neki kell összerakni egy mondatot, az már nehezebben megy (én is úgy vagyok vele, hogy érteni értem az írott szöveget, mondatot is le tudok írni, a hallás utáni értés már nehézkesebb, de beszédben csak alapszintű mondatokat tudok kreálni, mivel nekem "látnom kell" a szöveget, mert abból tudom, hogy a mondatban mit hova rakjak). Akinek jobb a nyelvérzéke, illetve érdekli a nyelv, az szabadidejében foglalkozik vele úgy, ahogy tud, a szerencsésebbek még ki is tudnak menni külföldre például nyáron egy hónapot vagy el tudnak menni nyelvtáborba.


A lényeg a lényeg: magadnak kell arról gondoskodni, hogy a beszéd menjen, mert senki más nem tud veled foglalkozni.

2015. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
21 éves vagyok szeretnék menni tovább tanulni, de kellene a pont meg amúgy is szeretnék túl lenni a nyelvvizsgán. Az ECDL milyen fajta, a szóbelije milyen? Rettegek tőle, megszólalni is alig tudok angolul, pedig minden nyelvtani szabályt megtanultam, de ha alkalmazni kell kész vége...Rengeteg időm és energiám van benne de azt érzem h felesleges volt minden. :(
2015. febr. 19. 16:55
 5/6 A kérdező kommentje:
*ECL
2015. febr. 19. 16:56
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sose érezd feleslegesnek, csak alkalmat, lehetőséget kell teremtened rá, hogy gyakorold a nyelv aktív használatát is.


Az ECL szóbelije középfokon nem volt annyira vészes.


Két vizsgázót hívnak be. Mindenkinek van egy előzetesen postán vagy e-mailben kiküldött papírja, amin rajta van a vizsgázói azonosítója, stb. Elkérik a személyidet, majd megkérnek mindkettőtöket, hogy mutatkozzatok be, persze, ezt már angolul. Elmondod a neved, a vizsgázói számod felolvasod.


Ezután röviden bemutatod magad, milyen suliba jársz vagy mivel foglalkozol, ki vagy te - mi vagy te, korod, szabadidős tevékenység, stb. csak tömören. Papír szerint egyébként a bemutatkozás rész kb. 5 perc az egészből, nekünk sokkal jobban elhúzták. A bemutatkozás rész nem kerül értékelésre, ezért nem is értettem.


Ezt követően a vizsgáztató megkér, hogy beszélgessetek a másik vizsgázóval egy adott témakörről, amit a vizsgáztató ad. Nekünk az adminisztrációs apróságoktól eltekintve az egész szóban ment, nem kellett tételt húznunk, a vizsgáztató véletlenszerűen választott témakört. Mivel meg találtam említeni, hogy orvosira tervezek majd menni, gyanítom, emiatt kért meg, hogy az egészség témakörről beszéljünk.


Egymást kell kérdezgetnetek, a témát kivesézni amennyire lehet, itt kell igazán a szókincsedet megcsillogtatni. Ha nagyon elakadtok, belekérdez a vizsgáztató.


Az egymással történő beszélgetés után egy másik témakörről, önállóan kell beszélnetek. Mi kaptunk 5 képet kivetítve, alatta a témakör neve volt odaírva, és megkértek, hogy beszélj a képek alapján az adott témában. Beszélj róla, hogy mit látsz az adott képen, mi jut eszedbe róla, saját, témához kapcsolódó gondolatokat is belefűzhetsz (mi a lakóhely témakört kaptuk, a másik vizsgázó egy családi házas képpel kapcsolatban hozzáfűzte, hogy ő olyanban szeretne lakni később).


Én ebben a részben rengetegszer elakadtam, a vizsgáztató többször belekérdezett. Volt, amikor kb. 2-3 percen át csak hümmögtem, és próbáltam valamit kinyögni. Ez igazából csak a saját hülyeségem miatt volt, mert őszintén szólva, bele se néztem a szóbeli témakörökbe a vizsgát megelőzően, abszolút nulla felkészüléssel vágtam neki a vizsgának. Valamint hajlamos vagyok leblokkolni szóbeli vizsgákkor.


Nagyon féltem utólag, hogy jaj milyen vacakul sikerült, mert tényleg úgy éreztem. De végül 100%-os értékelést kaptam rá, úgyhogy ez alapján én nagyon engedékenynek látom őket, rendesek voltak, pedig a másik vizsgázó sem volt sokkal jobb. :)


A szóbeli témaköröket, egyébként, itt találod meg: [link]


Az írásbeli rész már hosszabb, és igazából egyáltalán nincs benne külön nyelvtani feladat (tehát olyasmi, hogy mondatokat egészíts ki megfelelően ragozott igével, nincs benne). Két szövegértés feladat volt, az egyiket hosszabb válaszokkal kellett kiegészíteni, a másiknál ki kellett fejteni röviden a feltett kérdésekre a válaszodat. Az íráskészségnél nekem egy amerikai barátnak kellett levelet írnom, meg egy utazási irodának véleményt a nem régi utazásomról, kb. 200-250 szóban, nem emlékszem pontosan. Na én ezt az utóbbit nagyon elszúrtam, mert kb. 1 oldalt szépen teleírtam, aztán keveselltem, és elkezdtem mindenféle hülyeségeket időrendtől és egyébtől függetlenül hozzáfűzni, nagyon összecsapott semmi lett a vége. Összességében maga az írásbeli részre 67%-ot kaptam.


A magnóhallgatás a szóbeli része volt, hasonló volt az olvasott szöveg értéséhez, volt egy feleletválasztós és egy válaszkifejtős feladat. Mindkét beszédet kétszer hallgathattuk meg.


A weboldalukon egyébként minden hasznos információt a vizsgakövetelményektől kezdve az időpontokon és díjakon át a témakörökig és gyakorlófeladatokig (amik semmit sem érnek szerintem) mindent megtalálsz. Jelentkezni is ott tudsz. Ezt szokták mondani a legkönnyebb nyelvvizsgának egyébként, pont a nyelvtani feladatok hiánya miatt. De neked talán célszerűbb volna olyanra menni, ahol jobban kihasználhatod a nyelvtani tudásodat.


Más nyelvvizsgával nincs tapasztalatom, úgy tudom, talán a TELC jobban nyelvtani feladatos, illetve a Cambridge (de az nagyon nehéz és drága), de ezen az oldalon is meg máshol is sok ezzel kapcsolatos információt és más emberek tapasztalatait megtalálhatod.


A feladatlapok is segíthetnek pl. írásbeli kommunikációhoz, de ha a megoldókulccsal nem egyező választ kapsz, és esetleg nem érted, hogy miért kéne máshogy lennie, nincs, aki kijavítson. Illetve, ezt nem is nevezném kommunikációnak, de a mondatalkotásban segíthet.


Nincs ismerős, barátnő, volt osztálytárs, valaki, aki tud segíteni a felkészülésben? Én is szívesen segítenék, de mostanság el vagyok havazva a suli miatt...


Mindenesetre, bocsáss meg a regény miatt, amit itt leírtam, iszonyú hosszúra sikerült.


#2 voltam.

2015. febr. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!