Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az normális, ha hét év alatt...

Az normális, ha hét év alatt nem tudtam megtanulni rendesen angolul?

Figyelt kérdés

Érteni értek mindent, a szókincsem is elég nagy, de beszélni nem tudom. Egyszerűen nem tudom alkalmazni a nyelvtani szabályokat.

Ez normális így?

Egyébként saját magamtól tanultam, persze iskolába is volt angol hat évig, de ott kb. semmit nem tanítottak. Szóval nagyrészt a netről származik az angoltudásom.



2012. dec. 24. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
azért nem megy, mert nem gyakorlod. sajnos, a beszédet csak így lehet megtanulni. én németül vagyok ugyanígy.
2012. dec. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyenek ezek a tanárok, nem csinálnak semmit...
2012. dec. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor bizony gyakorolni kell. Az egyik legjobb módja, hogy folyamatosan nézz sorozatokat angolul, felirattal. Próbálj magadtól dolgokat elmondani, kifejezni angolul, és szerezz be egy Use of English könyvet, és próbálj mindent érteni.
2012. dec. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Minden nap órákat olvasok / hallgatok angolt. Sok sorozatot néztem már meg angolul angol felirattal. Csak beszélnem nincs kivel angolul. =/
2012. dec. 25. 19:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Én személy szerint anno folyamatosan interjúkat adtam képzeletbeli riportereknek. Arsène Wenger helyett nyilatkoztam az Arsenal aktuális teljesítményéről, politika eseményeket kommentáltam a legkülönfélébb műsoroknak, stb.


Illetve egy adott szöveg értelmezése után beszélgetést kezdeményeztem szintén a fantáziám szülötteivel.

2012. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!